Կրեմլը չի մանրամասնել, թե արդյոք Չինաստանում կայանալիք Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակներում նախատեսված է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։
«Մենք այժմ մշակում ենք երկկողմ հանդիպումների ժամանակացույց, այն պետք է ներառվի մեր չինացի ընկերների կողմից կազմակերպվելիք միջոցառումների մեջ և դրանից հետո մենք ձեզ կտեղեկացնենք», - ասել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք Պուտինը պլանավորում է հանդիպել Ալիևի հետ։
«Պուտինն այժմ ակտիվորեն պատրաստվում է Վլադիվոստոկում կայանալիք Հեռավոր Արևելքի տնտեսական ֆորումին», - ասել է Պեսկովը, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»։

The Kremlin did not elaborate on whether a meeting between Russian President Vladimir Putin and Azerbaijani President Ilham Aliyev is planned on the sidelines of the Shanghai Cooperation Organization summit to be held in China, Interfax reports.
“We are currently developing a schedule of bilateral meetings, it should be included in the events to be organized by our Chinese friends, and then we will inform you,” said Dmitry Peskov, the press secretary of the Russian president, when asked whether Putin plans to meet with Aliyev.
“Putin is currently actively preparing for the Eastern Economic Forum to be held in [Russia’s] Vladivostok [city],” Peskov added.