Մեր ամերիկացի ընկերների հետ միասին մենք շարունակում ենք հարվածներ հասցնել Իրանին՝ վերացնելով հրամանատարներին և թիրախավորելով կամուրջներն ու ենթակառուցվածքները, հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն։
«Վերջին օրերին ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են Իրանի պողպատի արտադրության հզորության 70%-ը։ Դա հսկայական նվաճում է, որը զրկում է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսին ինչպես ֆինանսական ռեսուրսներից, այնպես էլ զգալի քանակությամբ զենք արտադրելու հնարավորությունից։
Մենք կշարունակենք հարվածներ հասցնել Իրանին։ Լիբանանում մենք շարունակում ենք հարվածել «Հըզբոլլահին»՝ ջախջախելով այն։ Շարունակում ենք ընդլայնել և ամրապնդել մեր անվտանգության գոտին՝ հյուսիսում համայնքները պաշտպանելու համար»,- նշել է նա։

“Together with our American friends, we continue striking Iran, targeting commanders, bridges, and infrastructure,” said Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu.
“In recent days, the Air Force has destroyed 70% of Iran’s steel production capabilities. This is a major achievement that deprives the Islamic Revolutionary Guard Corps of both financial resources and the ability to produce a significant amount of weaponry.
We will continue striking Iran. In Lebanon, we continue to target Hezbollah, crushing it. We are expanding and strengthening the security zone to protect settlements in the north,” he added.