Սերգեյ Դորենկոն լքել է «Նորությունների ռուսական ծառայություն» ռադիոկայանի գլխավոր խմբագրի պաշտոնը, հաղորդում է ռադիոկոյանի կայքը:
Դորենկոն պաշտոնը լքել է ռադիոկայանի նոր գլխավոր տնօրեն Արամ Գաբրիելյանովի համաձայնությամբ:  Միաժամանակ, Դորենկոն մնում է առավոտյան «Վերկաց» ծրագրի հաղորդավարը: Նրա հեռացումը գլխավոր խմբագրի պաշտոնից բացատրվում է նրանով, որ Դորենկոն ցանկանում է ավելի շատ ժամանակ անցկացնել ընտանիքի հետ:
Հիշեցնենք, որ «Նորությունների ռուսական ծառայություն» ռադիոկայանի գլխավոր տնօրենի պաշտոնում Արամ Գաբրիելյանովի նշանակման մմասին հայտնի էր դարձել հունիսի 28-ին:
Արամ Գաբրիելյանովը նշանակվել է РСН ռադիոկայանի գլխավոր տնօրեն
«ՌԻԱ նովոստին» հայտնում է, որ Դորենկոյի համար Գաբրիելյանովի նշանակումն անակնկալ է եղել:
Դորենկոն աշխատել է Ռուսաստանի կենտրոնական հեռուստատեսությունում, PTP-ում, HTB-ում: 2000 թվականի սեպտեմբերին նա հեռացել է ОРТ-ից՝ «Կուրսկ» սուզանավի վթարի մասին ռեպորտաժի պատճառով, որտեղ լրագրողը տեղի ունեցածի գլխավոր մեղավոր էր համարել Վլադիմիր Պուտինին: Դորենկոն PCH-ը ղեկավարում էր 2008 թվականից:

Сергей Доренко покинул должность главного редактора радиостанции «Русская служба новостей», сообщается на сайте радиостанции.
Доренко покинул руководящую должность по соглашению с новым генеральным директором РСН Арамом Габреляновым. При этом журналист останется ведущим утренней программы «Подъем». Уход Сергея Доренко с поста главного редактора объясняется тем, что он хочет проводить больше времени с семьей.
О назначении Арама Габрелянова генеральным директором «Русской службы новостей» стало известно 28 июня.
Арам Габрелянов назначен генеральным директором РСН
Как сообщают РИА Новости со ссылкой на источник в окружении Доренко, приход Габрелянова на радиостанцию стал для него неожиданностью.
Сергей Доренко работал на Центральном телевидении, первом канале «Останкино», на РТР и НТВ. В сентябре 2000 года он был уволен с ОРТ за репортаж о гибели подводной лодки «Курск», в котором журналист назвал главным виновником президента Владимира Путина. Доренко возглавлял РСН с 2008 года.