«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը փետրվարի 10-ին համագումար է հրավիրում, որի օրակարգում երկու հարց է ներառված` կուսակցության նախագահի ընտրություն եւ հուշագրի ստորագրում: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը:
«ԲՀԿ 9-րդ հերթական համագումարն է լինելու, որի օրակարգում առաջին եւ ամենակարեւոր հարցը կուսակցության նախագահի ընտրությունն է: Օրակարգում նաեւ ընդգրկված է լինելու նաեւ հուշագրի ստորագրում, համաձայն որի ձեւավորվելու է «Ծառուկյան» դաշինքը»,- ասաց Իվետա Տոնոյանը:
Իվետա Տոնոյանի խոսքով` 99 տոկոսով հայտնի է գործընկեր կուսակցությունների ցանկը, սակայն առայժմ ինքը ձեռնպահ է մնում անուններ տալուց: Հարցին` հնարավոր է Հովիկ Աբրահամյանը միանա «Ծառուկյան դաշինքին», Իվետա Տոնոսյանը պատասխանեց. «Ես որեւէ տեղեկատվություն չունեմ այդ մասին, իմ ունեցած տեղեկատվության համաձայն` համագուծակցության քննարկում Հովիկ Աբրահամյանի եւ Գագիկ Ծառուկյանի միջեւ տեղի չի ունեցել»:
Նշենք, որ ավելի վաղ Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել էր, որ վայր է դնելու կուսակցության նախագահի լիազորությունները:

Партия «Процветающая Армения» 10 февраля проведет съезд, на котором будет избран председатель партии. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь бывшего и, скорее всего, будущего главы «ПА» Гагика Царукяна Ивета Тоноян.
«Состоится очередной 9-ый съезд партии, основным вопросом его повестки станут выборы председателя. Состоится также подписание меморандума о создании блока «Царукян». На 99% уже уточнен список партий-партнеров», - сказала Тоноян, воздержавшись их назвать.
В ответ на вопрос, может ли бывший премьер-министр Армении Овик Абрамян примкнуть к блоку «Царукян», пресс-секретарь отметила: «Я не имею никаких сведений на этот счет. По имеющейся у меня информации, между Царукяном и Абрамяном не было никакого обсуждения относительно политического сотрудничества».
Ранее председатель «Процветающей Армении», глава ее парламентской фракции Наира Зограбян заявила, что сложит с себя полномочия лидера партии.