ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության տնօրեն, գեներալ-մայոր Մուշեղ Ղազարյանը հրաժարականի դիմում է գրել։ NEWS.am-ի հետ զրույցում գեներալ-մայորն ասաց, որ տարիքի պատճառով է հրաժարականի դիմում գրել։
«Թող ջահել սերունդը աշխատի, մենք ինչքան պետք է կռվենք, հետո աշխատենք։ Մեր հայ երեխեն ինչով զբաղվի, եթե ինքը լավ մասնագետ է, լավ փրկարար է, ինչի մնա իր պաշտոնին, թող մի քիչ էլ պաշտոնի բարձրացում լինի»,-ասաց նա։
Հարցին, թե իր կամքով է հրաժարական տվել, Ղազարյանն ասաց․ «Մենք այն մարդը չենք, որ մեզ աշխատանքից ազատեն, դուք այդ մասին գիտեք»։
Իր հրաժարականից հետո Մուշեղ  Ղազարյանը տեղյակ չէ, թե ով իրեն կփոխարինի, նա  միայն հավելեց, որ իր տեղեկալները եւ վարչության պետերը լիարժեք տիրապետում են իրենց աշխատանքին եւ կարող են զբաղեցնել այդ պաշտոնը։

Пусть молодежь работает. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении –NEWS.am директор Спасательной службы МЧС Армении, генерал-майор Мушег Казарян, который представил заявление об отставке.
По его словам, он пошел на этот шаг из-за возраста. «Пусть молодое поколение работает. Чем же будут заниматься наши армянские ребята? Если он - хороший специалист, хороший спасатель, почему бы не пойти вперед, не получить повышение в должности?», - задался вопросами генерал-майор.
На вопрос, по собственной ли воле он уходит в отставку, Казарян ответил: «Мы не из тех людей, которых увольняют с работы, вы и сами об этом знаете».
На вопрос, а кто займет должность директора Спасательной службы МЧС Армении после его отставки, Казарян ответил, что не в курсе этого. По его словам, его заместители и начальники управлений полностью владеют своей работой и спокойно могут работать на этом посту.