Ոստիկանի սպանության մեջ մեղադրվող 16-ամյա Հ. Գալստյանը ճանաչվել է մեղսունակ։ Այս լուրը NEWS.am-ին հաստատեց Գալստյանի պաշտպան Արթուր Հարությունյանը։
Հիշեցնենք՝ Արաբկիրի պահպանության բաժնի ոստիկանները 2019 թվականի հոկտեմբերի 16-ի գիշերը հետապնդելով Ազատության պողոտայում բռնել էին իրենց նկատած ու փախուստի դիմած, 2003 եւ 2001 թվականներին ծնված 2 եղբայրներին: Նրանցից մեկը խլել էր ոստիկաններից մեկի հաշվեցուցակային ատրճանակն ու կրակելով սպանել 38-ամյա ոստիկան Տիգրան Առաքելյանին:
Իրավապահները պարզել են նաեւ, որ նախքան սպանությունը եղբայրները գողություն են կատարել գեղեցկության սրահից:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 238-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածի 2-րդ մասով եւ 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քննությամբ պարզվել է առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը, որոնք եղբայրներ են՝ ծնված 2003 եւ 2001 թվականին։

16-летний Грач Галстян, обвиняемый в убийстве полицейского, признан вменяемым. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am адвокат последнего Артур Арутюнян.
Напомним, что инцидент произошел в ночь на 16 октября 2019 года в Ереване. Патрулирующие полицейские в 03:40 часов заметили у входа в парк «Победы» двоих подозрительных молодых людей. Заметив стражей порядка, последние попытались скрыться, но были пойманы на проспекте Азатутян. Один из них отобрал табельный пистолет стража порядка, после чего выстрелил из него в полицейского Тиграна Аракеляна, а затем рукояткой пистолета ударил другого сотрудника полиции - Арсена Акопяна.
От полученного ранения Аракелян скончался. Как оказалось, речь идет о двух братьях (2003 и 2001 г.р.), которые  до нападения на полицейских совершили кражу в одном из салонов красоты.
По данному факту было возбуждено дело по части 1 статьи 238, части 2 статьи 316 и части 1 статьи 104 УК Армении.