ՀՊՏՀ ուսանողներից հաղորդագրություն է ստացվել, որում ասվում է, որ ԿԳՄՍ փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանը խախտել է պարետատան կանոնները: Հաղորդագրությանը կից ուսանողներն ուղարկել են նաև լուսանկար: Հաղորդագրությունը ներկայացնում ենք ստորև:
«Բարձրագույն կրթության ոլորտը ավերած տխրահռչակ փոխնախարար Գրիշա Թամրազյանը, մի կողմ թողնելով իր ղեկավարած ոլորտի քաոսային իրավիճակը, բարձր բալերով բուհ չընդունված ուսանողների խախտված իրավունքները, դատական գործընթացները, ՀՊՏՀ ռեկտորի նախկին պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանին ապօրինի գործողություններով հովանավորելու հիմնավոր մեղադրանքները, մինչև սեպտեմբեր երկարաժամկետ արձակուրդ է վերցրել, որպեսզի ահա այսպես խախտի պարետատան կանոնները իր վայելքների համար:
Ինչպես գիտեք, պարետատունն արգելել է նույն սեղանի շուրջ 5 հոգուց ավել անձանցով նստել, ինչի խախտման հետևանքով արդեն բազմաթիվ սրճարանների գործունեություն է կասեցվել, սակայն փոխնախարար Թամրազյանը իր հովանավորչական գործողություններով արդեն ապացուցել է, որ իրեն քիչ են հետաքրքրում վարչապետի կամ որոշումները, առավել ևս՝ սպորտսմենների առողջությունը:  Լուսանկարն արվել է օգոստոսի 11-ին»:

Students of the Armenian State University of Economics have sent a message stating that Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Armenia Grisha Tamrazyan has violated the rules set by the Commandant’s Office for the state of emergency. They have also attached a photo to the message, which reads as follows:
“Grisha Tamrazyan, the infamous deputy minister who has destroyed the higher education sector, has set aside the chaos in the education sector, the violated rights of students who passed admissions exams with high scores, yet weren’t admitted to universities, the court procedures and the substantiated allegations of patronizing former acting rector of the Armenian State University of Economics Diana Galoyan through unlawful acts, and has applied for a long-term leave until September in order to violate the rules set by the Commandant’s Office for the state of emergency and enjoy his vacation.
As you know, the Commandant’s Office has prohibited citizens from sitting around a table with more than five people, and the operation of several cafes has been suspended due to violations, but with his patronization, Deputy Minister Tamrazyan has already proved that he could care less about the decisions of the Prime Minister, much less the health of athletes. The photo was taken on August 11.”