Այսօր ես միացել եմ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի իմ գործընկերներին, որպեսզի նամակ հղենք Mercury ընկերությանը՝ պահանջելով, որպեսզի նա հրաժարվի Թուրքիայից որպես հաճախորդ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Լոս Անջելեսի քղաքային խորհրդի անդամ Մոնիկա Ռոդրիգեսը:
«Մենք չենք կարող թույլ տալ Թուրքիայի ցեղասպան հռետորաբանության շարունակությունը, Հայոց ցեղասպանության ժխտումը եւ ներկա ռազմական հանցագործությունների ժխտումը:
Մեր կոլեկտիվ պատասխանատվությունն է ասել՝ ԱՅԼԵՎՍ ԵՐԲԵՔ: Բավական են անմեղ խաղաղ բնակիչների անիմաստ սպանությունները: Բավական են գազանությունները, որոնք այսօր կատարվում են Արցախում: Մենք գործ չենք ունենա որեւէ ընկերության հետ, որն աջակցում է կամ աջակցել է Ցեղասպանության ժխտմանը»,-ընդգծել է նա՝ հրապարակելով նամակի տեքստն ուղղված Mercury ընկերության ղեկավար Կիրիլ Գոնչարենկոյին:

Today I joined my colleagues on the LA City Council to send a letter to Mercury, a public affairs firm, demanding that the company drop the Republic of Turkey as a client. Councilwoman Monica Rodriguez on Tuesday wrote this on Facebook.
“We can't allow Turkey's genocidal rhetoric, denial of the Armenian Genocide and denial of current war crimes to continue.
It's our collective responsibility to say 'NO MORE!' No more to the senseless killings of innocent civilians. No more to the atrocities that are occurring in Artsakh right now. We won't have dealings with any firm that supports or is supported by those who commit or denies genocide,” Councilwoman Rodriguez added, and she attached the text of this letter addressed to president and a founding partner Kirill Goncharenko of Mercury.