Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը չի մասնակցի հաջորդ շաբաթ արքայազն Ֆիլիպի հուղարկավորմանը, որպեսզի տեղ ազատի թագավորական ընտանիքի հնարավորինս շատ անդամների համար՝ համաձայն կորոնավիրուսային սահմանափակումների, ասված է նրա գրասենյակի հայտարարության մեջ, հաղորդում է Reuters-ը:
«Կանոնների համաձայն՝ միայն 30 մարդ կարող է մասնակցել Էդինբուրգի դուքս, արքայազն Ֆիլիպի հուղարկավորման արարողությանը»,-ասված է հայտարարության մեջ:
«Վարչապետն ամբողջ ընթացքում ցանկացել է գործել՝ հաշվի առնելով այն, թե ինչն ավելի լավ է թագավորական ընտանիքի համար, որպեսզի ընտանիքի ավելի շատ անդամներ մասնակցեն շաբաթ կայանալիք արարողությանը»,-նշված է հայտարարության մեջ:

UK Prime Minister Boris Johnson will not attend next Saturday’s funeral of Prince Philip to make space for as many family members as possible under pandemic rules, his Downing Street office said in a statement, Reuters reported.
“As a result of the Coronavirus regulations, only 30 people can attend the funeral of HRH The Prince Philip, Duke of Edinburgh,” the statement said.
“The prime minister has throughout wanted to act in accordance with what is best for the royal household, and so to allow for as many family members as possible will not be attending the funeral on Saturday.”