Երկու 3-ամյա երեխաներ զոհվել են, իսկ 12-ամյա երեխան վիրավորվել է՝ փորձելով փրկել նրանց Հյուսիսային Կառոլինայում շարժական տան հրդեհից, հայտնում է Associated Press-ը՝ հղում անելով պաշտոնական աղբյուրներին:
Հրդեհը բռնկվել է ուրբաթ առավոտյան՝ Ռոզբորոյում: Սեմփսոնի շրջանի շերիֆի գրասենյակից հայտնել են, որ 3 տարեկան տղան եւ աղջիկը զոհվել են, իսկ 12 տարեկան տղան կտրվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որոնք ստացել է այն ժամանակ, երբ փորձել է կոտրել պատուհանը, որպեսզի փրկի երեխաներին:
Ծխի դետեկտորը արթնացրել է երեխաների ծնողներին, եւ նրանց հաջողվել է փախչել, բայց չեն կարողացել հասնել տան մյուս ծայրում գտնվող երկու երեխաներին, հայտնել են շերիֆի գրասենյակից: Շերիֆի տեղակալը, որը առաջինն է դեպքի վայր ժամանել, փորձել է փրկել շարժական տունը, բայց այն արդեն բռնկված է եղել կրակով: Երկու փոքր երեխաները հայտնաբերվել են այն ննջարանում, որը նրանք կիսում էին:

Два 3-летних ребенка погибли, а 12-летний получил ранения, пытаясь спасти их от пожара в передвижном доме в Северной Каролине, сообщает Associated Press со ссылкой на официальные источники.
Пожар вспыхнул в пятницу утром в Роузборо. Мальчик и девочка 3-х лет погибли, а 12-летний мальчик был доставлен в больницу с порезами от попытки разбить окно, чтобы спасти детей, сообщили в Офисе шерифа округа Сэмпсон.
Детектор дыма разбудил родителей детей, и они успели сбежать, однако не смогли добраться до двух детей в другом конце дома, сообщили в офисе шерифа. Помощник шерифа, который первым прибыл на место происшествия, попытался спасти передвижной дом, но он был уже охвачен пламенем. Двое маленьких детей были найдены в спальне, которую они делили.
В двухэтажном передвижном доме жили девять человек из двух семей.
Красный Крест оказывает помощь пострадавшим. К Государственному бюро расследований и Управлению Государственного пожарного надзора обратились с просьбой помочь в расследовании.