Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին իր թելեգրամյան ալիքում պատմել է Երևանում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հանդիպման տպավորությունների մասին:
«Լավ հանդիպում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Շնորհակալ եմ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին հրավիրելու համար: Սա Ուկրաինայի նախագահի առաջին այցն է Հայաստան վերջին 24 տարվա ընթացքում: Կարևոր է, որ մենք վերսկսում ենք ակտիվ երկխոսությունը մեր երկրների միջև:
Քննարկել ենք իրավիճակը տարածաշրջանում, ինչպես նաև անվտանգության ոլորտի մարտահրավերներն ու սպառնալիքները: Ես տեղեկացրել եմ իրական խաղաղության հասնելու ուղղությամբ տարվող դիվանագիտական աշխատանքի մասին:
Խոսել ենք նաև տնտեսական գործընկերության զարգացման մասին: Ես առաջարկեցի վերսկսել Տնտեսական համագործակցության հարցերով համատեղ միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքը և դրա հաջորդ նիստն անցկացնել արդեն այս տարի Կիևում»,- գրել է Ուկրաինայի նախագահը:

Президент Украины Владимир Зеленский в своем Telegram-канале поделился впечатлениями от встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном на полях саммита Европейского политического сообщества в Ереване.
«Хорошая встреча с Премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Благодарю за приглашение на саммит Европейского политического сообщества. Это первый визит Президента Украины в Армению за последние 24 года. Важно, что мы возобновляем активный диалог между нашими странами.
Обсудили ситуацию в регионе, а также вызовы и угрозы в сфере безопасности. Я проинформировал о дипломатической работе по достижению реального мира.
Также говорили о развитии экономического партнёрства. Я предложил возобновить работу Совместной межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству и провести её следующее заседание уже в этом году в Киеве», - написал президент Украины.