ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված օպերատիվ հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Մեր ձևով» ազգային արժեքների պահպանության հասարակական կազմակերպության գրասենյակի ղեկավարը Ազգային ժողովի ընտրությունների ընթացքում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով ընտրելու իրավունք ունեցող մի շարք քաղաքացիների տվել է ընտրակաշառք։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
«Բացի այդ, նույն անձը ԱԺ ընտրությունների նշանակման որոշումն ուժի մեջ մտնելու օրվանից մինչև ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը, բարեգործության անվան տակ, ընտրող հանդիսացող Երևան քաղաքի բնակչին վիրահատության համար անհատույց տվել է գումար։
Դեպքի առթիվ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, ձերբակալվել են մի շարք անձինք, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ։

В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Антикоррупционного комитета Армении, получены фактические данные о том, что руководитель офиса общественной организации по сохранению национальных ценностей «По-нашему» в обмен на голосование в пользу «Сильной Армении» передал избирательные взятки ряду граждан, имеющих право голоса.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Антикоррупционного комитета республики, кроме того тот же человек под видом благотворительности безвозмездно предоставил жителю Еревана, являющемуся избирателем, денежные средства на операцию.
По данному факту в Антикоррупционном комитете инициировано уголовное производство, задержан ряд лиц, проведены обыски и иные процессуальные действия.