Վեց տարի առաջ՝ դեկտեմբերի 27-ին, Նիկոլ Փաշինյանը ցուցադրաբար նստեց Սու-30-ի ղեկին, կազմակերպեց հերթական շոուն, հավաքեց լայքեր ու փորձեց համոզել ժողովրդին, թե Հայաստանը պաշտպանված է։ Այս մասին Facebook–ի իր էջում գրել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Բայց պատերազմը ցույց տվեց դաժան իրականությունը․ այդ Սու-30-ները առանց անհրաժեշտ մարտագլխիկների էին և գործնականում չկիրառվեցին երկրի պաշտպանության համար։
Այսօր նույն մարդը զորահանդես է անցկացնում՝ արդեն նախընտրական քարոզչության շրջանակում։ Նպատակը նույնն է՝ ստեղծել անվտանգության պատրանք և կրկին խաբել հասարակությանը։
Հարգելի քաղաքացի, դու արդեն տեսել ես իրականությունը։ Տեսել ես երեք պատերազմ, հազարավոր զոհեր, կորցրած հայրենիք, նվաստացում ու անվերջ զիջումներ։
Այս իշխանությունը չի կարող ապահովել անվտանգություն, որովհետև Փաշինյանը նույնն է՝ նույն վախկոտը, որը մշտապես կատարում է Ալիևի պահանջներն ու չդադարող զիջումներով Հայաստանը տանում է նոր վտանգների։ Հիմա նրա առաջ նոր տնային աշխատանք են դրել` ապահովել 300 000 ադրբեջանցիների բնակեցումը Հայաստանում։
Հարգելի՜ քաղաքացի, դու պետք է իմանաս, որ զորահանդեսով անվտանգություն չեն կառուցում։ Անվտանգությունը կառուցվում է ուժեղ ու արժանապատիվ առաջնորդով և ուժեղ պետությամբ, որն ունի ուժեղ տնտեսություն, ուժեղ դիվանագիտություն, պրոֆեսիոնալ բանակ ու քաղաքական կամք։

Шесть лет назад, 27 декабря, Никол Пашинян демонстративно сел за штурвал Су-30, устроил очередное шоу, собрал лайки и попытался убедить народ, что Армения защищена. Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь партии «Сильная Армения» Марианна Каграманян.
Она также отметила:
«Но война показала жестокую реальность: эти Су-30 были без необходимого вооружения и фактически не были использованы для защиты страны.
Сегодня тот же человек проводит военный парад — уже в рамках предвыборной агитации. Цель та же — создать иллюзию безопасности и снова обмануть общество.
Уважаемый гражданин, ты уже видел реальность. Ты видел три войны, тысячи жертв, потерянную родину, унижение и бесконечные уступки.
Эта власть не может обеспечить безопасность, потому что Пашинян остаётся тем же трусом, который постоянно выполняет требования Алиева и непрерывными уступками ведёт Армению к новым угрозам. Сейчас ему дали новое “домашнее задание” — обеспечить размещение 300 тысяч азербайджанцев в Армении.
Уважаемый гражданин, ты должен знать: безопасность не строится парадами. Безопасность строится сильным и достойным лидером и сильным государством с сильной экономикой, сильной дипломатией, профессиональной армией и политической волей.