Դուբայ էմիրության իշխանությունները հերքել են Reuters գործակալության տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր Դաունթաուն շրջանում պայթյուններ են լսվել: Այս մասին հայտնել են էմիրության կառավարության մամուլի ծառայությունից:
«Դուբայի կառավարության մամուլի ծառայությունը հաստատում է, որ Reuters-ի հաղորդումը Դաունթաուն շրջանում տեղի ունեցած պայթյունների մասին չի համապատասխանում իրականությանը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Իշխանությունները միաժամանակ հանրությանը և լրատվամիջոցներինկոչ են արել՝ «ճշգրիտ տեղեկատվություն ստանալու համար հիմնվել միայն պաշտոնական աղբյուրների վրա և խուսափել բամբասանքների տարածումից»: Ավելի վաղ Reuters գործակալությունը, հղում անելով ականատեսներին, հայտնել էր, որ Դուբայի Դաունթաուն շրջանում պայթյունների ձայներ են լսվել։

Власти эмирата Дубай опровергли распространенную агентством Reuters информацию о том, что в районе Даунтаун якобы были слышны взрывы. Об этом сообщила пресс-служба правительства эмирата.
«Пресс-служба правительства Дубая подтверждает, что сообщение Reuters о взрывах в районе Даунтаун не соответствует действительности», - говорится в заявлении.
Власти также призвали общественность и СМИ «опираться только на официальные источники для получения точной информации и избегать распространения слухов». Ранее агентство Reuters со ссылкой на очевидцев сообщило, что в районе Даунтаун в Дубае были слышны звуки взрывов.