ԱՄՆ-ում դեմոկրատները ընտրողներից նվազագույն նվիրատվություններ են խնդրում, որպեսզի առաջիկա նոյեմբերյան միջանկյալ ընտրություններում իրենց կուսակցության ներկայացուցիչներին անցկացնեն Կոնգրես։
«Մինչև ընտրությունների օրը մնացել է երկու ամիս։ Այդ ընթացքում մենք պետք է դիմենք հնարավորինս շատ ընտրողների։ Կարո՞ղ ենք արդյոք հույս ունենալ յոթ դոլարի նվիրատվության վրա»։- իր կողմնակիցներին է դիմել Դեմոկրատական կուսակցությունը։
Այստեղ հայտնում են, որ գտնվել է «առատաձեռն նվիրատու», որը պատրաստ է կրկնապատկել ցանկացած ուրիշի ներդրում՝ մինչև քառորդ միլիոն դոլարի չափով։ «Դեռ կա հնարավորություն կրկնապատկելու ներդրումը՝ հանուն կուսակցության շահերի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Յոթ դոլարը կդառնա տասնչորս, պարզաբանում է միավորումը։ Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նվիրատվությունը կարելի է դարձնել ամսական, իսկ գումարի չափը կարող է փոփոխվել։
Միջանկյալ ընտրությունները, որոնց ընթացքում երկու կուսակցությունների ներկայացուցիչները կպայքարեն Ներկայացուցիչների պալատի և Սենատի տեղերի մեկ երրորդի համար, կանցկացվեն նոյեմբերի 3-ին։
ԱՄՆ-ի հանրապետական վարչակազմը պնդում է, որ ընտրովի պաշտոնների հավակնող ընդդիմադիր կուսակցության ներկայացուցիչների շրջանում կան կոմունիստներ, և նրանց հաղթանակը կկործանի երկիրը։ Նախագահ Դոնալդ Թրամփը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ եթե դեմոկրատները օրենսդիր մարմնում ստանան մանդատների մեծամասնությունը, ապա նրանք կրկին կփորձեն իրեն իմպիչմենտ հայտարարել։

Демократы в США выпрашивают минимальные пожертвования от избирателей, чтобы провести представителей своей партии в конгресс на предстоящих в ноябре промежуточных выборах.
«Остаются два месяца до дня выборов. За это время мы должны обратиться к такому количеству избирателей, которое возможно. Можем ли мы рассчитывать на пожертвование в семь долларов?»- обращается к сторонникам Демократическая партия.
Там сообщают, что нашелся «щедрый жертвователь», который готов удвоить любой чужой взнос на сумму до четверти миллиона долларов. «Еще есть шанс удвоить вклад в интересах партии», - говорится в сообщении.
Семь долларов станут четырнадцатью, объясняет объединение. Пожертвование можно сделать ежемесячным, а сумма варьируется, говорится в сообщении.
Промежуточные выборы, в ходе которых представители двух партий поборются за палату представителей и треть сенатских мест, пройдут 3 ноября.
Республиканская администрация США настаивает, что среди представителей оппозиционной партии, претендующих на выборные должности, встречаются коммунисты, и их победа разрушит страну. Президент Дональд Трамп заявил ранее, что если демократы получат большинство мандатов в законодательном органе, они в очередной раз попытаются объявить ему импичмент.