Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 29-ին հրամանագիր է ստորագրել Արմեն Գրիգորյանին Հայաստանի Հանրապետության սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին: Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով այդ պաշտոնում նշանակվել է Արթուր Պետրոսյանը: Ստորեւ ներկայացնում ենք Արթուր Պետրոսյանի կենսագրությունը:
Ծնվել է 1952թ. մարտի 22-ին ՀՍՍՀ Անիի շրջանում, ծառայողի ընտանիքում:
1970թ. ավարտել է Երեւանի թիվ 83 միջնակարգ դպրոցը:
1970-1976թթ.-ին սովորել եւ ավարտել է Երեւանի պետական Ճարտարագիտական ինստիտուտի լեռնամետալուրգիայի ֆակուլտետը:
1976-1981թթ. աշխատել է Նուռնուսի քարերի մշակման գործարանում` որպես հերթափոխի պետ, այնուհետեւ` հանքի պետ, ապա նաեւ` արտադրության պետ:
1981թ. աշխատանքի է անցել ՀՀ Ներքին գործերի նախարարությունում` որպես օպեր լիազոր, հետագայում զբաղեցնելով ավագ օպեր լիազորի, բաժնի պետի, ապա` վարչության պետի պաշտոնները:
1992թ. փոխադրման կարգով նշանակվել է ՀՀ կառավարությանն առընթեր Հարկային պետական տեսչության օպերատիվ վարչության պետ:
1993թ. նշանակվել է ՀՀ Հարկային պետական տեսչության պետի տեղակալ, իսկ 1995թ.` ՀՀ ՀՊՏ պետի առաջին տեղակալ, օպերատիվ վարչության պետ: Ունի ՀՊՏ գնդապետի հատուկ կոչում:
1999թ. նոյեմբերի 8-ին նշանակվել է ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահի խորհրդական:
2003թ. գլխավորել է «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունը:
2003 մայիսից — 2007թ. եղել է ՀՀ Ազգային Ժողովի պատգամավոր:
2009թ. փետրվարից «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ է:
2009թ. հուլիսից մինչ նոր նշանակումը զբաղեցրել է ՀՀ աշխատանքի պետական տեսչության պետի պաշտոնը: Ամուսնացած է, ունի երկու երեխա:

Президент Армении Серж Саргсян 29 января подписал указ об освобождении Армена Григоряна с должности министра спорта и по вопросам молодежи. Другим указом Сержа Саргсяна министром спорта и по вопросам молодежи назначен Артур Петросян. Ниже приводим краткую биографию Петросяна:
Родился в 1952 году в Анийском районе АрмССР, в семье служащего.
В 1970 году закончил ереванскую среднюю школу N83.
В 1976 г. закончил горно-металлургический факультет ЕрПИ.
В 1981 гг. поступил на работу в органы МВД, где с должности оперуполномоченного дошел до начальника управления.
В 1992 г. был переведен на должность начальника оперативного управления Государственной налоговой инспекции РА.
В 1993 г. был назначен заместителем начальника Государственной налоговой инспекции, а в 1995-м – первым заместителем начальника Государственной налоговой инспекции, начальником оперативного управления. Имеет звание полковника ГНИ.
В ноябре 1999 г. был назначен советником председателя НС РА.
В 2003 г. возглавил телекомпанию «Кентрон».
2003 – 2007 гг. – депутат НС.
С февраля 2009 г. – член партии «Процветающая Армения»
С июля 2009 г. до своего нового назначения занимал должность начальника Государственной инспекции труда.