2009թ. արդյունքներով Հայաստանն առաջին տեղն է զբաղեցրել ՀՆԱ-ի անկմամբ ԱՊՀ երկրների մեջ՝ 14,4 տոկոսով:
Համաձայն Համագործակցության Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների՝ ՀՆԱ-ի աճ անցած տարի գրանցվել է Ադրբեջանում՝ 9,3 տոկոս, Ուզբեկստանում՝ 8,1 տոկոս, Ղըրղզստանում՝ 2,3 տոկոս: Ռուսաստանում ցուցանիշի անկումը կազմել է 7,9 տոկոս: Միջինը ԱՊՀ-ում ՀՆԱ-ն նվազել է 7 տոկոսով:
2009թ. արդյունքներով՝ ԱՊՀ գրեթե բոլոր երկրներում արձանագրվել է արդյունաբերական արտադրության ծավալների անկում, Հայաստանում՝ 7,8 տոկոս, Բելառուսում՝ 2,8, Ղըրղզստանում՝ 6,4, Մոլդովայում՝ 22,2, Ռուսաստանում՝ 10,8 տոկոս: Բացառություն են Ադրբեջանը, որտեղ արտադրության ծավալների աճը կազմել է 8,6 տոկոս, Ուզբեկստանն ու Ղազախստանը: Միջինը ԱՊՀ-ում արդյունաբերական արտադրության ծավալը նվազել է 10 տոկոսով:

Summarizing 2009 results, Armenia has the highest GDP slump among CIS states with 14.4%.
According to CIS Interstate Statistical Committee, 9.3% GDP growth was registered in Azerbaijan, 8.1% — in Uzbekistan, 2.3% — in Kyrgyzstan, while 7.9%.- in Russia. On average, GDP reduced by 7% throughout CIS states.
The overall production in Armenia fell by 7.8%, in Belarus — by 2.8%, in Kyrgyzstan – 6.4%, in Moldova – 22.2%, in Russia – 10.8%. In Azerbaijan overall production increased by 8.6%, Uzbekistan- by 9%, Kazakhstan – by 1.7%. On the average, overall production reduced by 10% in CIS states.
In Armenia retail turnover increased by 1%, whereas in Uzbekistan by 16.6%, in Tajikistan — 10.4 % and in Azerbaijan — 8.9%.