Մենք պետք է սովորենք հարգել մեր արժեքները: Ես եւ իմ թիմը երաշխավորում ենք, որ բիզնեսներ չենք բացի, չեն հարստանա ձեր հաշվին: Այդ մասին հայտարարել է նախագահի թեկնածու, «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը Արտաշատի ընտրողների հետ հանդիպմանը, հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
«Ինձ հարցնում են` կարող եմ ես պաշտպանել ընտրողների քվեն, եւ ես վստահ ասում եմ` այո, ես կարող եմ անել դա, բայց ոչ մենակ, դուք պետք է օգնեք ինձ: Մենք պետք է հնարավոր ամեն ինչ անենք սեփական վախերը հաղթահարելու համար եւ թույլ չտալու, որ հայ երիտասարդները հեռանան երկրից: Ես խոստանում եմ վերացնել բոլոր «ատկատները», գիտության, կրթության եւ առողջապահության ծախսերն ավելանալու են 50 տոկոսով:
Նախագահության առաջին տարում թոշակները կավելանան 50 տոկոսով, 5 տարուց մենք կունենանք 180 հազար աշխատատեղ, 150 հազար ընտանիքներ կամ 600 հազար մարդ դուրս կգան աղքատությունից: Դա նվազագույնն է, որ ես խոստանում եմ: Արտաշատ քաղաքը որեւէ մեկի սեփականությունը չէ, չպետք է մոռանալ, որ մենք բոլորս միասնական ենք»,- ասել է նախագահի թեկնածուն:

Нам следует научиться уважать наши ценности. Я и моя команда гарантируем, что не будем открывать бизнесы, не будем богатеть за ваш счет. Об этом 5 февраля заявил кандидат в президенты Армении, лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян на встрече с избирателями в городе Арташат – областном центре Араратской области, передает корреспондент Новости Армении - NEWS.am.
«Меня спрашивают, смогу ли я защитить голос избирателей, и я уверенно отвечаю, что да, я сумею это сделать, но только не один, вы должны мне помочь. Мы должны сделать все возможное для преодоления собственных страхов и недопущения того, чтобы представители армянской молодежи покидали страну. Я обещаю уничтожить все откаты, расходы на науку, образование и здравоохранение будут увеличены на 50%. В течение первого года президентства пенсии будут увеличены на 50%, через 5 лет мы будем иметь 180 тысяч рабочих мест, 150 тысяч семей или 600 тысяч человек выйдут из нищеты. И это только минимальное, что я обещаю. Город Арташат не является собственностью кого-то, нельзя забывать, что мы все едины», - отметил кандидат в президенты.