Ուսուրիյսկում գտել են երեք օր առաջ անհետացած ութամյա Նաստյա Լուցիշինայի մարմինը՝ բռնի մահվան հետքերով։ Կամավորների խումբը աղջկան գտել է դաշտում՝ Ուսուրիյսկից 15 կմ այն կողմ՝ Բանեւուրովո գյուղի շրջակայքում։
Մարմնի վրա բռնության հետքերը հիմք են տալիս կարծելու, որ հանցագործը բռնության է ենթարկել զոհին, հայտնում է LifeNews-ը։
Նաստյա Լուցիշինան կորել էր փետրվարի 19-ի երեկոյան՝ թեթեւ աթլետիկայի պարապմունքից տուն վերադառնալիս։ Երբ երեխան տուն չի հասել, ծնողները դիմել են ոստիկանություն։ Երեխայի որոնումներին ներգրավվել են 100 ոստիկաններ եւ 300 կամավորներ։
Նախնական վարկածով՝ հանցագործը երեխային նստեցրել է մեքենան եւ քաղաքից դուրս տարել։ Թե հետո ինչ է տեղի ունեցել, առայժմ հայտնի չէ, հայտնել է ոստիկանության աղբյուրը։ Աղջկա մարմինն արդեն ուղարկել են փորձաքննության։

Тело 8-летней Насти Луцышиной  из Уссурийска со следами насильственной смерти найдено спустя трое суток после исчезновения ребенка. Девочку нашла группа волонтеровв поле в 15 км от Уссурийска около села Баневурово.
Она была убита. На теле найдены множественные травмы. Есть основания считать, что преступник надругался над ребенком, сообщает LifeNews
Настя Луцышина пропала вечером 19 февраля. Девочка возвращались домой после тренировки по легкой атлетике. Когда ребенок не пришел домой в положенное время, родители сообщили в полицию. На поиски ребенка были брошены около 100 полицейских и 300 волонтеров.
По предварительной версии, преступник посадил ребенка в машину и вывез за город. Что произошло между ними дальше, пока неизвестно, сообщил источник в полиции.  Тело девочки  уже отправили  на экспертизу.