Քննիչները բռնել են ութամյա Նաստյա Լուցիշինայի հնարավոր մարդասպանին։ Կասկածյալը տեղի տաքսու վարորդն է։ Նրան այժմ հարցաքննում են։
Նախնական տվյալով՝ վարորդը վրաերթի է ենթարկել երեխային, իսկ մարմինը հետքերը վերացնելու համար քաղաքից դուրս տարել։
Երեխայի մարմնին բազմաթիվ վնասվածքներ կան, LifeNews-ին հայտնել է ոստիկանության աղբյուրը։ Ութամյա Նաստյա Լուցիշինայի մարմինը՝ բռնի մահվան հետքերով, գտնվել էր անհետանալուց երեք օր անց։ Նաստյա Լուցիշինան կորել էր փետրվարի 19-ի երեկոյան՝ թեթեւ աթլետիկայի պարապմունքից տուն վերադառնալիս։ Երբ երեխան տուն չի հասել, ծնողները դիմել են ոստիկանություն։ Երեխայի որոնումներին ներգրավվել էին 100 ոստիկաններ եւ 300 կամավորներ։

Следователи поймали возможного убийцу Насти Луцышиной. В преступлении подозревается местный водитель такси. Его сейчас допрашивают на причастность в гибели второклассницы.
По предварительным данным, водитель сбил ребенка, а труп вывез за город, чтобы замести следы.
На теле ребенка обнаружили множественные травмы. По первоначальной информации, девочку сбили на машине. Водитель испугался ответственности, погрузил погибшего ребенка в автомобиль и вывез из Уссурийска в поле, сообщил LifeNews источник в полиции.
Тело 8-летней Насти Луцышиной со следами насильственной смерти было найдено спустя трое суток после исчезновения ребенка.  Настя Луцышина пропала вечером 19 февраля. Девочка возвращались домой после тренировки по легкой атлетике. Когда ребенок не пришел домой в положенное время, родители сообщили в полицию. На поиски ребенка были брошены около 100 полицейских и 300 волонтеров.