ԱՄՆ-ի Լոս Անջելոս քաղաքում, փետրվարի 22-24-ին, տեղի ունեցած հեղինակավոր Լոս Անջելոսի Զբոսաշրջային ցուցահանդեսի «Լավագույն Նոր Տաղավարը» մրցանակի հաղթող է ճանաչվել Հայաստանի եւ Արցախի միասնական տաղավարը: Մրցանակը հանձնվել է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամին:
Հիմնադրամի եւ Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության ջանքերով հայկական տաղավարը ցուցահանդեսի ողջ ընթացքում այցելուների ու մասնակիցների կողմից արժանացել է աննախադեպ ուշադրության:
Հայաստանի եւ Արցախի գրավիչ եւ բազմաբնույթ զբոսաշրջային նկարագրի ձեւավորման նպատակով այցելուներին տրամադրվել են տեղեկագրեր, ֆիլմեր, տեսանյութեր, ինչպես նաեւ ցուցադրվեցին ժողովրդական պարեր, ազգային ճաշատեսակներ:
Հաշվի առնելով հայկական մշակույթի նկատմամբ աճող հետաքրքրությունը, ինչպես նաեւ կարեւորելով համագործակցային կապերի ընդլայնումը զբոսաշրջային արդյունքների ներկայացման եւ իրացման տեսանկյունից՝ Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը նախատեսում է այս տարի կազմակերպել ճանաչողական այց ամերիկյան առաջատար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ եւ զարգացնել զբոսաշրջության խթանման ԱՄՆ ուղղությունը:

Единый павильон Армении и Арцаха признан лучшим по итогам прошедшей в Лос-Анджелесе 22-24 февраля международной туристической выставки.
Премия была вручена Фонду национальной конкурентоспособности Армении.
Совместными усилиями ФНКА и Генконсульства США в Лос-Анджелесе павильон пользовался повышенным вниманием со стороны участников и посетителей выставки. В ходе выставки посетителям была предоставлена информация в виде брошюр, роликов, в том числе были продемонстрированы фильмы, рассказывающие про Армению и Нагорно-Карабахскую Республику, национальные танцы и блюда.
Принимая во внимание возрастающий интерес к армянской культуре, Фонд национальной конкурентоспособности организует в этом в году ознакомительную экскурсию с участием представителей передовых американских СМИ.