Այս տարի ձմռանը կրկնակի ավելի ձյան շերտ ունեցանք, ինչը նպաստավոր է գյուղատնտեսության համար: Այդ մասին այսօր՝ փետրվարի 27-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի ագրարագյուղաիական միության նախագահ Հրաչ Բերբերյանը:
«Անցյալ տարի էլ խոնավության պակաս չկար, բայց ջուրը, չգիտես ինչու, անհետացավ: Ջրամբարաները չլցրեցին, որ սելավաջրերը չլցվեն, հետո արդեն ուշացան, քնած մնացին: Այս տարի թող փորձեն ասեն՝ ջուր չկա»,-ասաց Հ. Բեբերյանը:
Նրա տեղեկացմամբ՝ մի քանի օրից կսկսեն գարնան գյուղատնտեսական աշխատանքները: Կառավարության սուբսիդիաները՝ գյուղացիներին էժան պարարտանյութ եւ վառելիք վաճառելու մասին, Հ. Բերբերյանը դրական գնահատեց: «Լիտրը 350 դրամով դիզվառելիքը շատ հարմար գին է»,- ասաց Հ. Բերբերյանը:

В этом году зимой у нас был двойной слой снега, что хорошо для сельского хозяйства. Об этом на встрече с журналистами 27 февраля заявил председатель Аграрно-крестьянского союза Армении Грач Берберян.
«В предыдущем году не было недостатка осадков, однако вода непонятно почему исчезла. Водохранилища не были заполнены, чтобы не собирать дождевую воду, а потом уже было поздно. Пусть только попробуют в этом году сказать, что воды нет», - подчеркнул Грач Берберян.
По его словам, через несколько дней начнутся весенние сельскохозяйственные работы. Грач Берберян позитивно оценил субсидии Правительства на продажу крестьянам дешевых удобрений и топлива. «Литр дизельного топлива за 350 драмов – это очень удобная цена», - отметил он.