«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու համար ԿԸՀ է ներկայացրել իր համամասնական ցուցակը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԿԸՀ մամուլի քարտուղար Հերմինե Հարությունյանը:
ԲՀԿ-ի համամասնական ցուցակը գլխավորում է ԱԺ պատգամավոր, ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը, երկրորդ տեղում ԲՀԿ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանն է, երրորդ տեղում՝ Աբրահամ Մանուկյանը: Ցուցակը կազմված է 194 անունից:
Հիշեցնենք, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի կունենան մայիսի 5-ին, որտեղ քաղաքական ուժերը կպայքարեն Երեւանի ավագանու 65 տեղի համար: Ցուցակների գրանցումը կկատարվի մարտի 22-31-ին, նախընտրական քարոզչությունը կսկսվի ապրիլի 7-ին եւ կավարտվի մայիսի 3-ին:

Партия «Процветающая Армения» представила в Центральную избирательную комиссию пропорциональный список для участия в выборах в  Совет старейшин Еревана. Об этом корреспонденту Новости Армении – NEWS.am сообщила пресс-секретарь ЦИК Эрмине Арутюнян.
Его возглавляет бывший глава МИД времен правления Роберта Кочаряна Вардан Осканян, на втором месте – депутат парламента Гурген Арсенян, а на третьем – Абрам Манукян. Список состоит из 194 кандидатов.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана пройдут 5 мая: политические силы будут бороться за 65 мест. Регистрация  списков состоится в период с 22 по 31 марта. Предвыборная агиткампания начнется 7 апреля и завершится 3 мая, 4 мая – день тишины. Выборы проводятся только по пропорциональной системе. Ранее свой список представили правящая Республиканская партия Армении и партия «Оринац еркир». Срок подачи документов истекает сегодня в 18.00.