Ներկայումս հայաստանի ներքաղաքական կյանքում շոշափելի համաձայնություններ ձեռք չեն բերվել: Երկրում դեռ դիրքորոշումների համար պայքար է ընթանում: Այդ մասին մարտի 26-ին կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պագամավոր Լյովա Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով, ի տարբերություն ընդդիմադիր նախորդ ներկայացուցիչների, նախագահի նախկին թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու իր կողմնակիցները ոչ մի սխալ բան չեն անում: «Նրանք հավաքվում են Ազատության հրապարակում եւ խաղաղ հավաքներ անում: Հետեւաբար, իշխանությունն ուժ կիրատելու որեւէ հիմք չունի»,- նկատելէ Լյովա Խաչատրյանը` հավելելով, թե այսօրվա դրությամբ ժողովրդի ընտրությունը կանգ է առել Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վրա, թեեւ միանգամայն հնարավոր է, որ ցանկացած պահի ժողովուրդը կարող է փոխել իր նախասիրությունները:
Խոսելով ԲՀԿ-ի կողմից վարչապետի հասցեին քննադատությունների մասին` նա ընդգծել է, թե «Բարգավաճ Հայաստանի» քաղաքականությունը տնտեսական ոլորտում միտված է աշխատատեղերի ստեղծմանը եւ արտագաղի դադարեցմանը: «Այն դեպքում, երբ խաղի կանոնները չեն փոխվում, մենք ստիպված ենք պայքարել առկա կանոններով, քանի որ մեզ անհրաժեշտ է ինչ-որ կերպ իրացնել մեր քաղաքական ծրագրերը»,- ասել է պատգամավորը` ընդգծելով, թե խորհրդարանական ընտրությունները ցույց տվեցին, որ ընտրական օրենսգրքում գոյություն ունեն որոշակի թերություններ, որոնք անհրաժեշտ է ուղղել:

На данный момент во внутриполитической жизни Армении не достигнуто  существенных соглашений. В стране пока еще идет борьба за позиции. Об этом на пресс-конференции 26 марта заявил депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Лева Хачатрян.
По его словам, в отличие от предыдущих представителей оппозиции, экс-кандидат в президенты Раффи Ованнисян и его соратники не делают ничего неправильного. «Они собираются на Площади Свободы и организуют мирные собрания. Следовательно, власть не имеет никакого основания применить какую-либо силу», - отметил  Лева Хачатрян, добавив, что на сегодняшний день выбор народа остановился на Раффи Ованнисяне, хотя вполне вероятно, что в любой момент тот же народ может поменять свои симпатии.
Коснувшись критики премьер-министра со стороны «ПА», он подчеркнул, что политика «Процветающей Армении» в экономической сфере нацелена на создание рабочих мест и прекращение миграции. «В случае, когда правила игры не меняются, мы вынуждены бороться существующими правилами, поскольку нам тоже необходимо каким-то образом реализовать свои политические программы», - сказал депутат, подчеркнув, что парламентские выборы показали: в Избирательном кодексе существуют определенные недостатки, которые также необходимо исправить.