Թմրամիջոցների եւ թմրամոլության եվրոպական մոնիտորինգի կենտրոնի ղեկավար Վոլֆգանգ Գոցի հրավերով, մայիսի 21-23-ին Պորտուգալիայի մայրաքաղաք Լիսաբոնում կգտնվի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Հայաստանում թմրամոլության եւ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի հարցերը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
ԱԱԽ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նա կմասնակցի թմրամոլության եւ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի հարցերին նվիրված «REITOX շաբաթ» միջազգային համաժողովին, ուր ներկայացված են 42 պետությունների ներկայացուցիչներ:
Վոլֆգանգ Գոցի հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն «REITOX» թմրամոլության եւ թմրամիջոցների եվրոպական ցանցում Հայաստանի ընդգրկման, Հայաստանում թմրամոլների վերականգնողական կենտրոնի ստեղծմանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի եւ թմրամիջոցների ու թմրամոլության եվրոպական մոնիտորինգի կենտրոնի միջեւ համագործակցության հուշագրի ստորագրմանը վերաբերող հարցեր: Նախատեսվում են նաեւ Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնական այլ հանդիպումներ երկկողմ եւ միջազգային ձեւաչափով:

YEREVAN. – Secretary of Armenia’s National Security Council Arthur Baghdasaryan will visit Portugal at the invitation of the director of European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMCDDA ) Wolfgang Götz.
He will participate in the 2nd Extended Reitox week, an international conference on drugs and fight against illicit drug trafficking, which will bring together representatives of 42 states.
During his trip on May 21-23, Baghdasaryan will meet with Wolfgang Götz to discuss Armenia’s involvement in REITOX, the European information network on drugs and drug addiction.
They will also discuss establishing of a drug rehabilitation center in Armenia, as well as signing of a memorandum on cooperation between the National Security Council and EMCDDA.