Թմրամիջոցների եւ թմրամոլության եվրոպական մոնիտորինգի կենտրոնի ղեկավար Վոլֆգանգ Գոցի հրավերով, մայիսի 21-23-ին Պորտուգալիայի մայրաքաղաք Լիսաբոնում կգտնվի Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար, Հայաստանում թմրամոլության եւ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի հարցերը համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
ԱԱԽ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ նա կմասնակցի թմրամոլության եւ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի հարցերին նվիրված «REITOX շաբաթ» միջազգային համաժողովին, ուր ներկայացված են 42 պետությունների ներկայացուցիչներ:
Վոլֆգանգ Գոցի հետ հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն «REITOX» թմրամոլության եւ թմրամիջոցների եվրոպական ցանցում Հայաստանի ընդգրկման, Հայաստանում թմրամոլների վերականգնողական կենտրոնի ստեղծմանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի եւ թմրամիջոցների ու թմրամոլության եվրոպական մոնիտորինգի կենտրոնի միջեւ համագործակցության հուշագրի ստորագրմանը վերաբերող հարցեր: Նախատեսվում են նաեւ Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնական այլ հանդիպումներ երկկողմ եւ միջազգային ձեւաչափով:

Секретарь Совета безопасности Армении, председатель межведомственной координирующей комиссии по борьбе с наркотиками и незаконным оборотом наркотиков Артур Багдасарян 21-23 мая в Лиссабоне примет участие в международном форуме «Неделя REITOX», посвященном борьбе с наркотиками и незаконным наркотраффиком. Визит состоится по приглашению руководителя европейского центра мониторинга наркотических веществ и наркомании Вольфганга Гоца. В мероприятии примут участие представители 42 государств.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе СНБ, в ходе встречи с Вольфгангом Гоцом будут обсуждаться вопросы включения Армении в европейскую сеть «REITOX», создания в Армении центра реабилитации для наркоманов, а также подписания меморандума о сотрудничестве между Советом национальной безопасности Армении и европейским центром мониторинга наркотических веществ и наркомании. Запланированы также и другие встречи в двустороннем и международном форматах.