Հայաստանի ոստիկանության պատվիրակությունը, մայիսի 18-20-ին, Թբիլիսիում մասնակցել է Վրաստանի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառումներին: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Հունան Պողոսյանը:
Հայաստանի ոստիկանության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ Վրաստանի ՆԳ նախարար Իրակլի Գարիբաշվիլիի հետ հանդիպման ժամանակ Հունան Պողոսյանը փոխանցելով ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի շնորհավորանքները եւ հրավերը` կարեւորել է երկու հարեւան երկրների իրավապահ մարմինների սերտ համագործակցությունը:
Հունան Պողոսյանը եւ Իրակլի Գարիբաշվիլին քննարկել են հանցավորության դեմ պայքարում երկու գերատեսչությունների համագործակցության առավել ճկուն ձեւեր կիրառելու եւ փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման ուղիները` նշելով, որ ընդգրկուն համագործակցության շնորհիվ առավել դյուրին կդառնա հանցաշխարհի մարտահրավերներին դիմագրավելը:

YEREVAN. – Armenia’s Police delegation, led by First Deputy Police Chief Hunan Poghosyan, was in the Georgian capital city Tbilisi to attend ceremonies devoted to the Georgian Internal Affairs Ministry Day.
During his meeting with Irakli Gharibashvili, the Georgian Minister of Internal Affairs, Poghosyan extended Armenian Police Chief Vladimir Gasparyan’s congratulations and invitation, the Armenian Police press service informs. He also underscored the close cooperation between the law enforcement agencies of the two neighboring countries.
Poghosyan and Gharibashvili discussed the avenues for applying more flexible forms and raising the effectiveness of interaction between the two departments in the fight against crime.