Հայկական էլեկտրական ցանցեր ընկերությունը կարող է տուգանվել 5 մլն դրամով: Հարցը ներառված է ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի օգոստոսի 7-ի նիստի օրակարգում:
Խնդիրը հետեւյալն է. հունիսի 13-ին Արաբկիր համայնքի մի շարք թաղամասեր հոսանքազրկվել են` 24 ժամից ավելի (Բաղրամյան, Թումանյան, Սարմեն, Մոսկովյան, Պլեխանով, Թամանյան, Դեմիրճյան, Ալիխանյան, Զառուբյան, Անտառային փողոցների 3408 բաժանորդ): Թեեւ հոսանքազրկումը տեղի է ունեցել վթարի պատճառով (վնասվել են մալուխները), հոսանքազրկումը եղել է արտապլանային, ու գերազանցել է 24 ժամը, հետեւաբար` ՀԷՑ-ը պարտավոր է փոխհատուցել բնակիչներին:
Սակայն հատուցումը տրվել է ոչ բոլորին, մասնավորապես` հատուցում չեն ստացել Բաղրամյան 53 շենք, եւ Դեմիրճյան 12/14 շենքի սպառողները: Փոխհատուցումն ուշացնելու հիմքով էլ Հանձնաժողովը պատրաստել է որոշման նախագիծ տուգանքի մասին:

ЗАО «Электросети Армении» могут оштрафовать на 5 млн драмов. Вопрос включен в повестку дня заседания правительства Армении 7 августа.
Вопрос состоит в следующем: 13 июля ряд кварталов района Арабкир был обесточен: более 24 часов не было света на пр. Баграмяна, по ул. Туманяна, Сармена, Московян, Плеханова, Таманяна, Демирчяна, Алиханяна, Заробяна, Антараин. Хотя отключение произошло из-за аварии (повреждение кабелей), отключение было сверхплановым и превысило 24 часа, следовательно, «Электросети Армении» должны выплатить компенсацию.
Но компенсация была выдана не всем: в частности, не получили компенсации жители здания на пр. Баграмяна 53 и Демирчяна 12/14. За это запоздание, Комиссия по регулированию общественных услуг подготовило решение о штрафе.