Լոս Անջելեսում կատարված սպանության մեջ մեղադրվող Ալբերտ Թերսարջյանը մայիսի 3-ի դատական նիստի ժամանակ հայտարարել է, որ ինքն անմեղ է։
«Los Angeles Times»-ի հաղորդմամբ Թերսարջյանը Լոս Անջելեսի ոստիկանության կողմից բերման է ենթարկվել Կարինե Հակոբյանին սպանելու մեղադրանքով, սակայն ոստիկանությունը ճշտում է նրա մասնակցությունը ընտանիքի երկու այլ անձանց սպանության մեջ եւս։
Հիշեցնենք, որ մարտի 26-ին Լոս Անջելեսում սպանվել էր 36-ամյա Կարինե Հակոբյանը։ Գլխին հրազենային վնասվածք ստացած նրա դին ավտոմեքենայի մոտ հայտնաբերել էր վերջինիս 14-ամյա դուստրը։ 2008 թ. դեկտեմբերի 11-ին սպանվել էին նրա ամուսինը՝ 43-ամյա Խաչիկ Սաֆարյանը եւ 9-ամյա աղջիկը՝ Լուսինե Սաֆարյանը։ Հակոբյանը եւ Սաֆարյանը ամուսնացել էին Երեւանում եւ 2003-ին տեղափոխվել ԱՄՆ։

A man charged with murdering an Armenian woman in LA pleaded not guilty in the court on Monday. Earlier, Alberd Tersargyan (Armenian by origin) was detained by LA police and accused of shooting Karine Hakobyan, 38, Los Angeles Times reports.
Police also investigates whether he is linked with murders of Hakobyan’s husband and daughter.
March 26, third member of the same family Karine Hakobyan, 38, was killed in LA. Earlier, her husband – Khachik Safaryan, 43, and daughter – Lusine Safaryan, 9, were found dead nearly a year ago. The bodies of all three family members were discovered by their other daughter. The family moved to U.S. from Yerevan in 2003.