Դեւիդ Բեքհեմը կդառնա ՅՈւՆԻՍԵՖ ընկերության արշավի դեմքը, որն ուղղված է Էբոլա համաճարակի տարածման կանխարգելմանը, հաղորդում է «Gazeta.ru»-ն:
«Մանչեսթր Յունայթեդի» եւ Մադրիդի «Ռեալի» նախկին կիսապաշտպանը, հաղորդումէ  աղբյուրը, հանդես կգա հոլովակում, որտեղ բացատրում են միջոցառումների կարեւորությունը, որոնք կօգնեն նվազեցնել մահացու վարակով վարակվելու հավանականությունը:
«Մեզ համար կարեւոր է, որպեսզի այս արշավին միանա Դեւիդ Բեքհեմը: Սիերա-Լեոնեում ֆուտբոլը դավանանք է: Կանայք, տղամարդիկ ու երեխաները սիրած ակումբն ունեն անգլիական առաջնությունում, սակայն Դեւիդ Բեքհեմն առանձնահատուկ է»,- նշել է Սիերա-Լեոնեի ֆուտբոլի ասոցացիայի նախագահ Իշա Յոհանսենը:

Дэвид Бекхэм будет лицом кампании ЮНИСЕФ, направленной на предотвращение распространения вируса Эбола, сообщает Gazeta.ru.
Экс-полузащитник «Манчестер Юнайтед» и мадридского «Реала», уточняет источник, примет участие в видеоролике, объясняющем важность мер, которые помогут снизить вероятность заражения смертельным вирусом.
«Нам важно, что к этой кампании присоединился Дэвид Бекхэм. В Сьерра-Леоне футбол является религией. Все женщины, мужчины и дети имеют любимую команду в английской премьер-лиге, но Дэвид Бекхэм стоит особняком», - отметил президент Футбольной ассоциации Сьерра-Леоне Иша Йохансен.