Հայաստանի վերամշակող գործարանները արդեն 182 հազար տոննա խաղող են մթերել: Այդ մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 18-ին, Երեւանում կայացած «Ագրոֆորում» ագրոարդյունաբերական ցուցահանդեսին հայտարարեց գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը: Նա նշեց, որ անցած տարվա համեմատությամբ (167 հազար տոննա) զգալի աճ է արձանագրվել:
Տվյալ պահին պահածոների գործարանները մոտ 44 հազար տոննա պտուղ-բանջարեղեն են մթերել, այդ թվում՝ 32  հազար տոննա բանջարեղեն, 11,6 հազար տոննա՝ միրգ, հավելեց նախարարը:
Կարապետյանը նշեց, որ նախարարությունը աչալրջորեն հետեւում է, որ գյուղացիների վճարումներն իրականացվեն ժամանակին ու ամբողջությամբ եւ կապ է պահպանում ձեռնարկությունների հետ:

Перерабатывающие заводы Армении уже заготовили 182 тысяч тонн винограда. Об этом заявил на агропромышленной выставке «Агрофорум» в Ереване министр сельского хозяйства Армении Серго Карапетян. Он отметил, что по сравнению с предыдущим годом (167 тыс т) был зафиксирован существенный рост.
Овощей и плодов на данный момент консервные заводы заготовили 44 тыс тонн, в том числе овощей было заготовлено 32 тыс т, плодов – 11,6 тыс, добавил министр.
Министерство, отметил он, следит за тем, чтобы выплаты фермерам поводились вовремя и в полном объеме, и держит связь с предприятиями.