Կարելիայի ՆԳՆ-ն ստուգում է անցկացնում Մեդվեժյեգորսկ քաղաքի ոստիկանության բաժնում տեղի 43-ամյա բնակչի մահվան փաստով, որը ձերբակալվել էր փողոցում՝ հարբած վիճակում: Ստուգման արդյունքում գնահատական է տրվելու ոստիկանության աշխատակիցների գործողություններին, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են մարզի ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ըստ գործակալության զրուցակցի՝ շաբաթ օրը մոտավորապես 17:00-ին տղամարդուն «հասարակական վայրում հարբած վիճակում հայտնվելու համար» ձերբակալել են ոստիկանության աշխատակիցները: Նրա նկատմամբ արձանագրություն է կազմվել՝ վարչական իրավախախտման մասին: «Նախքան սթափվելը տղամարդուն պահել են ձերբակալվածների համար նախատեսված շինությունում: Նա քնել է եւ նույն օրվա ժ. 21:00-ի սահմաններում դադարել է կյանքի նշաններ ցուցաբերելուց: Ձերբակալվածի մահը գրանցել է շտապօգնության բրիգադը», - ասել է վարչության մամուլի ծառայության ներկայացուցիչը:

МВД Карелии проводит проверку по факту смерти в отделении полиции города Медвежьегорска 43-летнего местного жителя, задержанного на улице в пьяном виде. По ее результатам будет дана оценка действиям сотрудников полиции, сообщили ТАСС  в пресс-службе регионального МВД.
По словам собеседника агентства, в субботу около 17:00 мужчину задержали на улице сотрудники полиции «за появление в общественном месте в состоянии опьянения». В отношении него был составлен протокол об административном правонарушении. «До вытрезвления мужчину поместили в служебное помещение для задержанных. Он уснул и около 21:00 того же дня перестал подавать признаки жизни. Смерть задержанного зафиксировала бригада скорой медицинской помощи», - сказал представитель пресс-службы ведомства.