Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» (CHP) կուսակցության գլխավոր քարտուղար Գյուրսել Թեքինը եւ կուսակցության փոխնախագահ Սեզգին Թանրըքուլուն այցելել են Թուզլա թաղամասի հայկական «Քամփ Արմեն» որբանոցը, որը քանդման վտանգի տակ է։
Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ «Քամփ Արմեն» որբանոցում հերթապահող հայերի հետ հանդիպման ժամանակ Գյուրսել Թեքինը եւ Սեզգին Թանրըքուլուն դատապարտել են հայկական որբանոցը քանդելու նախաձեռնությունն ու անհանգստություն ու զարմանք հայտնել, որ հայկական որբանոցի սեփականության վկայականը հանձնվել է անհատի ու շատ արագ-արագ ձեռքից ձեռք է անցել։
«Երբ մենք գանք իշխանության, ինչպես այս տարածքը, այնպես էլ մյուս բռնազավթված տարածքները հետ են վերադարձվելու տերերին ամենակարճ ժամկետներում»,-ասել է Գյուրսել Թեքինը։
Նշենք, որ Ստամբուլի «Քամփ Արմեն» մանկատունը 1987-ին զավթվել է թուրքական իշխանությունների կողմից, այնուհետ վաճառվել թուրք գործարարի։ Վերջինս էլ որոշել է քանդել մանկատունը եւ էլիտար տներ կառուցել։ Հասարակական ճնշման արդյունքում մանկատան քանդումը ժամանակավորապես դադարեցվել է։

Глава крупнейшей оппозиционной партии Турции , Народно-демократической, (CHP)  Гюрсел Текин и его заместитель Сеззин Танрыкулу посетили  армянский детский приют «Камп-Армен», которому угрожал снос.
Как передает турецкий сайт Demokrathaber , на встрече с дежурившими в приюте  армянами Гюрсел Текин и Сеззин Танрыкулу осудили  инициативу сноса армянского приюта и выразили обеспокоенность и удивление, что свидетельство о собственности было передано частному лицу и  быстро переходило из  рук в руки.
«Когда мы придем к власти,  эта территория,  вместе с другими  захваченными территориями, будет возвращена  собственникам в кратчайшие сроки»,- заявил Гюрсел Текин.
Отметим, что детский приют  «Камп Армен» в Стамбуле  в 1987-ом был захвачен  турецкими властями, а затем продан  частному предпринимателю, который решил построить там элитные дома. В результате общественного давления снос приюта временно приостановлен.