Ռուսաստանի ՔԿ քննիչը Բասմանյան դատարանում հայտնել է, որ Բորիս Նեմցովի սպանության գործով Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովին հարցաքննելու անհրաժեշտություն չկա, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Դատարանը հիմա քննում է զոհվածի ընտանիքի ներկայացուցչի բողոքը ՝ հետաքննության անարդյունավետության՝ այդ թվում Չեչնիայի ղեկավարի ու այդ ռեգիոնի մյուս չինովնիկների հարցաքննությունից հրաժարվելու կապակցությամբ :
Ավելի վաղ Ռամզան Կադիրովը հարցաքննության ներկայանալու պատրաստակամություն էր հայտնել, եթե դա պահանջի ՔԿ-ն , բայց միաժամանակ վստահություն էր հայտնել, որ չեչենական «Սեւեր» գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Զաուր Դադաևը քաղաքական գործչի սպանության հետ առնչություն չի ունեցել:

Следователь СК России заявил в Басманном суде, что нет необходимости допрашивать главу Чечни Рамзана Кадырова по делу об убийстве политика Бориса Немцова, передает РИА Новости.
Уточняется, что суд рассматривает жалобу представителя семьи погибшего на неэффективное расследование, в том числе на отказ в допросе главы Чеченской республики и других чиновников из этого региона.
Ранее Рамзан Кадыров выразил готовность прийти на допрос, если этого потребует СК, однако выразил уверенность в непричастности к убийству политика заместителя командира чеченского батальона «Север» Заура Дадаева.