Երեք տասնյակ պաղեստինցի հրազենային վնասվածքներ է ստացել Հորդանան գետի Արեւմտյան ափին իսրայելցի զինվորականների հետ բախման հետեւանքով, հայտնել է պաղեստինյան լրատվական ՎԱՖԱ գործակալությունը` վկայակոչելով առողջապահության նախարարության տվյալները:
Փախստականների Ալ-Ամարի ճամբարում ստուգման ընթացքում մոտ 25 իսրայելցի զինվորականից կազմված խումբը տեղի բնակիչների դիմադրությանն է հանդիպել, որոնք նրանց վրա քարեր են նետել, զինվորներն ի պատասխան զենք են կիրառել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ Ռամալլահում պաղեստինական բժշկական համալիր է հասցվել Ալ-Ամարիում վիրավորված 28 մարդ… Նրանց մեծամասնությունը վնասվածքներ է ստացել մարմնի ստորին հատվածում», - տեղեկացնում է ՎԱՖԱ-ն:
Ականատեսներին վկայակոչելով` Ֆրանս Փրեսսը հաղորդել է, որ բախումներին «հարյուրավոր» պաղեստինցի անչափահասներ են մասնակցել:
Ֆրանսիական գործակալության տեղեկությունների համաձայն, քարերով վիրավորվել է իսրայելցի մի զինվորական, որին ծառայակիցների օգնությունն է անհրաժեշտ եղել:

Три десятка палестинцев получили огнестрельные ранения в столкновениях с израильскими военными на Западном берегу реки Иордан, сообщило палестинское информационное агентство ВАФА со ссылкой на данные министерства здравоохранения.
Во время рейда в лагере беженцев Аль-Амари группа из примерно 25 израильских солдат встретила сопротивление местных жителей, закидывавших их камнями, и в ответ применила оружие, передает РИА Новости
«Минздрав сообщил, что в палестинский медицинский комплекс в Рамаллахе доставлены 28 человек, раненных в Аль-Амари… У большинства из них ранения нижней части тела», - передает ВАФА.
Ссылаясь на очевидцев, Франс Пресс сообщило, что в столкновениях участвовали «сотни» палестинских подростков. По информации французского агентства, камнями был ранен один израильский военный, которому потребовалась помощь сослуживцев.