Մակեդոնիայի ոստիկանությունը Մակեդոնիայի եւ Հունաստանի սահմանին արցունքաբեր գազ է կիրառել, որպեսզի ցրի հարյուրավոր ներգաղթյալներին եւ փախստականներին, որոնք փորձել էին գրոհի անցնել, տեղեկացնում է Gazeta-ն` վկայակոչելով Reuters-ը:
Գործակալության տվյալների համաձայն՝ ներգաղթյալների մի մասը ջարդել է սահմանային դարպասները, մյուս մասը նստել է երկաթգծի վրա` հրաժարվելով տեղից շարժվել եւ գնացքներին թույլ չտալով անցնել` այդպիսով պահանջելով թույլ տալ անցնել սահմանը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ Մակեդոնիայի իշխանությունները հրաժարվել են թույլ տալ ներգաղթյալներին անցնել սահմանը եւ Բալկաններով առաջանալ դեպի Եվրոպա:

На границе Македонии и Греции македонская полиция применила слезоточивый газ для разгона сотен мигрантов и беженцев, которые пытались пойти на штурм, передает Gazeta со ссылкой на Reuters.
По сообщению агентства, часть мигрантов сорвала пограничные ворота, другая часть сидела на железнодорожных путях, отказываясь двигаться с места и мешая проезду поездов, требуя таким образом пересечь границу.
Данный инцидент был вызван отказом македонских властей в пересечении границы и дальнейшему продвижению беженцев в Европу через Балканы.