«Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի երթի ժամանակ րոպեներ առաջ հերթական միջադեպն է տեղի ունեցել Պռոշյան փողոցում` Եվրամիության երեւանյան գրասենյակի շենքի մոտ:
NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ միջին տարիքի մի տղամարդ հայտնվել է ցուցարարների մեջ, փորձել վեճ հրահրել, սակայն ցուցարարներին հաջողվել է նրան հեռացնել իրենց շարքերից:
Նշենք, որ այս պահին ցուցարարները Եվրամիության շենքի մոտ են: Նրանք երթով շարժվեցին այստեղ` Հայաստանում քաղբանտարկյալների առկայության վերաբերյալ իրենց բողոքը հայտնող դիմում հանձնելու համար:
Շարժման ներկայացուցիչ Վարուժան Ավետիսյանը հայտարարեց, որ նամակը հանձնելուց հետո երթն ու միջոցառումը կավարտվեն, եւ քաղաքացիները կարող են հեռանալ:

YEREVAN. - Another incident took place during the march of the New Armenia Public Salvation Front to the EU Delegation Office on Yerevan’s Proshyan street.
A middle-aged man appeared among the protestors and tried to spark a quarrel, but he was removed him shortly.
The protestors are near the EU Delegation headquarters at the moment. They marched here to submit a letter on the presence of political prisoners in the country.
The movement representative Varuzhan Avetisyan announced that after submitting the letter, the march will end and the citizens can leave the place.