Երեւանի քաղաքապետարանի եւ իտալական «Սերենիսիմա Կոստրուցիոնի»  ընկերության միջեւ ստորագրվել է Արգավանդ-Շիրակ ճանապարհահատվածի շինարարության պայմանագիրը, որն իրականացվելու է Երեւանի արեւմտյան շրջանցիկ  ճանապարհի կառուցման  ծրագրի շրջանակում:
Պայմանագիրը ստորագրել են Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը եւ հաղթող ճանաչված  ընկերության նախագահ Ալբերտո Բրենտեգանին:
Առանձնակի կարեւորելով նոր ճանապարհի կառուցումը` քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ընդգծել է, որ այն կարեւոր դերակատարում կունենա մայրաքաղաքի կենտրոնի բեռնաթափման հարցում:
«Սերենիսիմա Կոստրուցիոնի»  ընկերության նախագահ  Ալբերտո Բրենտեգանին, նշելով, որ առաջին անգամ են Երեւանում աշխատանքներ իրականացնելու, վստահեցրել է, որ կարվի ամեն ինչ, որպեսզի աշխատանքներն ավարտվեն սահմանված ժամկետներում եւ որակն էլ գոհացնի  բոլորին:
Հարկ է նշել, որ շինարարական պայմանագրի աշխատանքները ներառում են Հրազդան գետի վրայով 257մ երկարությամբ նոր մետաղական կամրջի եւ մոտ 2,7 կմ երկարությամբ երկկողմանի երթեւեկությամբ նոր ճանապարհի կառուցում: Կամրջի տակ տեղադրվելու է ջրի եւ նավթայուղերի մշտական զատիչ՝ նավթայուղերի հոսքը դեպի գետ կանխելու համար: Նոր ճանապարհն ունենալու է մոտ 24 մ լայնությամբ երթեւեկելի հատված՝ 4-6 երթեւեկելի գոտիներով: Աշխատանքների տեւողությունը՝ 24 ամիս: Կառուցվող նոր ճանապարհահատվածում տեղադրվելու են միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան լուսադիոդային (LED) լուսատուներ:

Между мэрией Еревана и итальянской компанией «Серенисима Коструциони» подписан договор о строительстве участка дороги Аргаванд – Ширак, который будет реализован в рамках программы по строительству западной объездной дороги Еревана. Договор подписали  мэр Еревана Тарон Маркарян и президент компании «Серенисима Коструциони» Алберто Брентегани.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе мэрии Еревана, Маркарян подчеркнул, что новая дорога сыграет важную роль в деле разгрузки центра столицы. В свою очередь, президент компании «Серенисима Коструциони» Алберто Брентегани отметил, что это их первая работа в Ереване. Он выразил уверенность в том, что предусмотренные работы будут выполнены качественно и в установленные сроки.
Следует отметить, что эти работы включают в себя строительство нового 257-метрового железного моста через реку Раздан, а также новой дороги с двусторонним движением длиной примерно в 2,7 км. Строительные работы продлятся 24 месяца. Новая дорога будет оборудована светодиодными (LED) лампами, которые будут соответствовать  международным стандартам.