Ֆրանսիայի արտգործնախարար Բեռնար Քուշները հոկտեմբերի 11-12-ին կայցելի Թուրքիա, հաղորդում է Anadolu գործակալությունը: Ֆրանսիական ԱԳՆ-ի ղեկավարի այցը նպատակ ունի հստակեցնել Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզիի այցի մանրամասները:
Այցի ընթացքում Քուշները քննարկելու է Ֆրանսիայի բացասական պատասխանը Թուրքիայի անդամակցությանը Եվրամիությանը իր թուրք գործընկեր Ահմեդ Դավութօղլուի հետ, քննարկվելու են նաեւ երկկողմ եւ տարածաշրջանային հարցեր:
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Փարիզ կատարած այցի ընթացքում՝ ապրիլին Սարկոզիին հրավիրել էր Թուրքիա: Ֆրանսիայի նախագահն ընդունել էր հրավերը եւ հայտնել, որ կարող է այցելել Թուրքիա նոյեմբերից հետո:

Министр иностранных дел Франции Бернар Кушнер 11-12 октября совершит визит в Турцию, сообщает агентство Анадолу. Wелью визита в Турцию главы французского МИДа станет уточнение деталей предстоящего визита в страну президента Франции Николя Саркози.
В ходе визита Кушнер обсудит проблему отрицательного ответа Франции на вступление Турции в ЕС со своим коллегой Ахметом Давудоглу, также будут обсуждены  двусторонние и региональные вопросы.
Премьер-министр Реджеп Тайип Эрдоган во время визита в Париж в апреле пригласил Саркози в Турцию. Президент Франции принял приглашение и сообщил, что сможет посетить Турцию после ноября.