Ford ընկերությունը ներկայացրել է սպորտային նոր Ford GT ’66 Heritage Edition 2017-ի սահմանափակ տարբերակը Լե-Մանի 24-ժամյա մարաթոնում հաղթանակի 50-ամյակի առիթով:
Նոր մեքենայի էքստրերիերի դիզայնի մենեջերը Գարեն Նիկողոսյանն է:
Ընկերության պաշտոնական կայքում նշվում է, որ մեքենան ներկայացված է Shadow Black գույնով եւ փայլուն կամ անփայլ երանգ ունի: Բացի այդ, մեքենայի թափքին եւ նրա երկու դռներին #2 համարը կա, տարբերակիչ նշան են հանդիսանում նաեւ բացառիկ 20 դյույմանոց կռածո անվասկավառակները ալյումինե համաձուլվածքից:
Նիկողոսյանի խոսքով, խումբն ամեն ինչ արել է` ցույց տալու, թե ինչից է սկսվել Ford GT-ի պատմությունը: «Չնայած արտաքին տեսքը հիմնված է GT40 Mark II մրցարշավային ավտոմեքենայի վրա, մենք շեշտը դրել ենք մոդելավորման նոր տարրերի վրա` ապահովելու ժամանակակից մեկնաբանությունը»,- նշել է Նիկողոսյանը:

Ford has unveiled limited version of new sporty coupe Ford GT ’66 Heritage Edition 2017 on occasion of the 50th anniversary of victory in Le Mans 24 Hours race.
Garen Nicoghosian is the exterior design manager for the new car. The Ford GT ’66 Heritage Edition features a Shadow Black exterior in either gloss or matte finish, the company’s official website writes. Besides, the car has #2 hood and door graphics, 20-inch one-piece forged aluminum wheels being another distinctive feature.
According to Nicoghosian, the team did its best to highlight where it all started with the Ford GT. “While the looks are distinctly based on the GT40 Mark II race car, we’ve accentuated new styling cues to provide a modern interpretation,” he noted.