Հոկտեմբերի 14-ին Բուրսայում՝ Աթաթուրքի անվան մարզադաշտում, ֆուտբոլի աշխարհի 2010 թ. առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում Թուրքիայի և Հայաստանի հավաքականների միջև կկայանա պատասխան խաղը։
Այդ օրը, ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, հղում կատարելով թուրքական «Վաթան» թերթում հրապարակված տեղեկատվությանը, կհանդիպեն ոչ միայն ֆուտբոլային թիմերը, այլ նաև երկու երկրների ներկայացուցիչներ: Հայ երգչուհիներ Ինգա և Անուշ Արշակյանները, ովքեր այս տարի ելույթ էին ունեցել Մոսկվայում կայացած «Եվրատեսիլում», ելույթ կունենան խաղի բացման արարողությանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի և Թուրքիայի հավաքականների միջև անցած տարվա սեպտեմբերին Երևանի «Հրազդան» մարզադաշտում կայացած առաջին խաղն ավարտվեց հյուրերի հաղթանակով։ Այդ մենամարտը հատկապես նշանավորվեց Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի այցով Հայաստան, ով իր հայ գործընկերոջ՝ Սերժ Սարգսյանի հետ միասին պատվավոր հյուրերի օթյակից հետևում էր ֆուտբոլային մենամարտին։

14 октября в Бурсе на стадионе имени Ататюрка пройдет ответная игра между национальными сборными Турции и Армении в рамках отборочного турнира футбольного чемпионата мира 2010.
В этот день, как передают азербайджанские СМИ, ссылаясь на информацию, опубликованную в турецкой газете «Ватан», встретятся не только футбольные команды, но и представители двух стран, выступившие в этом году на «Евровидении» в Москве – Инга и Ануш Аршакяны и Хадисе. Они выступят вместе на церемонии открытия матча.
Напомним, что первая игра сборных Армении и Турции, состоявшаяся в сентябре прошлого года на ереванском стадионе «Раздан», завершилась победой гостей. Этот поединок, в частности, ознаменовался приездом в Армению президента Турции Абдуллы Гюлля, который вместе со своим армянским коллегой Сержем Саргсяном следил за перипетиями футбольного поединка с ложи для почетных гостей.