«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում գտնվող «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանի հարազատները սառնարան, օդորակիչ, հեռուստացույց եւ վարագույր են ուղարկել ՔԿՀ: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց նրա մորաքույր Անահիտ Ազատյանը: Նա նշեց, որ Սեդրակ Նազարյանի առողջական վիճակը համեմատաբար լավ է, կարողանում է քայլել եւ նորմալ սնվել:
«Ընդհանուր բողոքներ չունի, վիճակն էլ համեմատաբար կարգավորվել է: Սենյակը շոգ է, դրա համար էլ վարագույր ու օդորակիչ էր ուզել, լավ է, որ գոնե թույլ տվեցին փոխանցել ինչի կարիք որ ուներ: Մեզ համար հիմա ամենակարեւորն այն է, որ Սեդրակն իրեն լավ զգա, առողջանա»,-ասաց նա:
Նշենք, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից), 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից) եւ 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից)։ Ըստ փաստաբանների՝ Սեդրակ Նազարյանը հայտարարել է, որ մեղադրանքն իրեն պարզ չէ, հրաժարվել է ցուցմունք տալ ու հարցերին պատասխանել, քանի որ 12 օր ապօրինի զրկվել է ազատությունից եւ արտաքին աշխարհի հետ որեւէ կապից:

The relatives of Sedrak Nazaryan, a member of the Sasna Tserer group, who is in the Hospital for Convicts in the Penitentiary, have sent him a refrigerator , air conditioner, and a television, said his aunt Anahit Azatyan in an interview with the NEWS.am. She noted that Sedrak Nazarian is feeling relatively better: he is able to walk and eat normally .
"In general, he has no complaints. His health condition is getting better. It was hot in his room, therefore he asked for an air conditioner. It is good that they allowed us to take there what he needs,” she said.
As reported earlier, Sedrak Nazaryan is charged under point 1, paragraph 3 of Article 218 (abduction), point 1, paragraph 3 of Article 219 (seizure of buildings, constructions, transportation or communication facilities), and paragraph 3 of Article 235 ( obtaining, selling, storing , transporting or carrying illegal weapons, ammunition and explosives) of the Criminal Code.