Վանաձորի թիվ 30 Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը դիմում չի ստացել օպտիկական ակնոցներ բաժանելու միջոցով ընտրողներին կաշառելու մասին: Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարել է ԿԸՀ նախագահ, վերընտրման թեկնածու Տիգրան Մուկուչյանը՝ մեկնաբանելով հոկտեմբերի 2-ի ՏԻՄ ընտրությունները:
Հաշվի առնելով կաշառելու այդպիսի եղանակի վերաբերյալ բողոքները՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը դիմել է համապատասխան Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովին, բայց այն ընտրությունների մասնակիցներից այդպիսի դիմում չի ստացել:
Գյումրիում բողոք է ստացվել միայն տեղամասերից մեկում արձանագրության եւ ԿԸՀ կայքում հրապարակված տվյալների միջեւ առկա տարբերության վերաբերյալ: «Նախապատվությունը տրվում է արձանագրությանը, իսկ կայքի անհամապատասխանությունը տվյալները ներբեռնելիս մեխանիկական սխալի հետեւանք է, ոչ ավելին»,- նշել է Մուկուչյանը:

В окружной избирком  N30 города Ванадзор не поступало заявлений о подкупе избирателей в виде раздачи оптических очков. Об этом заявил в парламенте председатель Центризбиркома, кандидат на переизбрание Тигран Мукучян, комментируя муниципальные выборы 2 октября.
Учитывая жалобы о таком способе подкупа, Центризбирком обратился в соответствующую окружную избирательную комиссию, но таких заявлений от участников выборов она не получила.
В Гюмри же протест поступил лишь о расхождениях в бумажном протоколе с данными на сайте ЦИК по одному из участков. «Приоритет – за бумажным протоколом, а несовпадение на сайте – это механическая ошибка при вводе данных и не более», - отметил Мукучян.