Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին այսօր` հոկտեմբերի 20-ին, Բաթումիում լողացել է Սեւ ծովում: Նա շուրջ 3 կմ ջրատարածություն է անցել ակումբի նավակով:
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, ջրից դուրս գալով Սահակաշվիլին iPad-ի օգնությամբ համեմատել է ջրի ջերմաստիճանն ու օդի խոնավությունը համաշխարհային հայտնի հանգստավայրերի հետ:
Նա ասել է, որ շատերն են բողոքում, որ Բաթումիում բարձր է խոնավության աստիճանը, բայց պարզվում է, հայտնի համաշխարհային ծովափերում այդ աստիճանն ավելի բարձր է:
Սահակաշվիլիի խոսքով, այդ պահին Բաթումիում 29 աստիճան տաքություն է, իսկ օդի խոնավությունը` 45 տոկոս: Բոդրումում այդ ցուցանիշներն են + 22°C եւ 68 տոկոս, Յալթայում +18°C եւ 67 տոկոս, Նիցցայիում` ընդամենը +6°C եւ 53 տոկոս:
Վրաստանի նախագահը նշել է, որ ծովի ջուրը տաք է եւ հաճելի: «Դրանով է բացատրվում, թե ինչու են օկուպանտներն այդպես նախանձով նայում մեր հողերին եւ ցանկանում տիրանալ նրանց: Վրաստանում մայիսի վերջից մինչեւ նոյեմբերի 11-ը, համարյա 6 ամիս կուրորտային սեզոն է»,- ընդգծել է նա:

October 20, Batumi on the Black Sea coast. Georgian President Mikhail Saakashvili swam for nearly three kilometers.
Coming out of the water, Saakashvili talked with reporters while standing in front of them bare-chested. Using his iPad the president compared the temperature of the water of the Black Sea and the humidity with world-famous resorts.
He said that many people complain that Batumi has high humidity, but as it turnes out, the humidity in many well-known resorts (Bodrum, Yalta, Nice) is much higher.
The President also noted that the sea water is warm and pleasant: “This explains why the occupiers are looking at our land with such envy. The holiday season in Georgia, starts in late May and lasts until November 11, almost six months.”
It seems showing off bare bodies are becoming a tradition for first persons.  Russians as well as the rest of the world have already “enjoyed” topless super-photos of Vladimir Putin in his shades, wille Americans are “proud” of Barack Obama’s  flat abs.