Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի ագրեսիվ հայտարարությունները հավելյալ անգամ ցույց են տալիս, թե ում հետ մենք գործ ունենք։ Այս մասին հայտնել է ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը՝ NEWS.am -ի թղթակցի խնդրանքով մեկնաբանելով ԱՀ նախագահի մի շարք հայտարարություններ, որոնք նա արել է շփման գիծ այցելության ժամանակ։
«Պետության ղեկավարը, որն ի լուր ամենքի նման հայտարարություն է անում, ստիպում է համեմատություններ անել անցած դարի 30-ականների Գերմանիայում ստեղծված իրավիճակի հետ։ Թե ինչի հանգեցրեց դա ՝ այդ թվում Գերմանայի համար, հայտնի է։ Ադրբեջանի ղեկավարությանը նույնպես արժե հիշել այդ մասին, երկարաժամկետ հեռանկարում։ Նման հայտարարությունները նորմալ մարդուն պատիվ չեն բերում»,- ասել է Դավիթ Բաբայանը։
«Իսկ որպեսզի ռազմատենչ հռետորաբանությունը կյանքի չկոչվի՝ մենք շարունակում ենք բարձրացնել Զինված ուժերի հզորությունը, ամրապնդել սահմանները ու կանխել հակառակորդի ցանկացած ոտնձգություն»,- ամփոփել է Դավիթ Բաբայանը։

Агрессивные заявления президента Азербайджана Ильхама Алиева лишний раз показывают, с кем мы имеем дело. Об этом заявил пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян, комментируя по просьбе корреспондента Новости Армении – NEWS.am ряд заявлений президента АР, сделанных во время посещения линии соприкосновения.
«Глава государства, во всеуслышание делающий подобные заявления, напрашивается на аналогию с ситуацией в Германии в конце 30-х годов прошлого века. К чему это привело – в том числе для Германии, известно. Азербайджанскому руководству также стоило бы помнить об этом, в долгосрочной перспективе. Такие заявления не делают чести нормальному человеку», - подчеркнул Давид Бабаян.
«А дабы милитаристская риторика не была претворена в жизнь, мы продолжим повышать мощь Вооруженных сил, укреплять границы и пресекать любые посягательства противника», - заключил Давид Бабаян.