Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են ռուս-թուրքական հարաբերությունները, այդ թվում մոտ ժամանակներս ծրագրվող երկկողմանի շփումները զանազան մակարդակների վրա, ասվում է Կրեմլի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։
Քննարկվել են ռուս –թուրքական հարաբերությունների հրատապ հարցերը, այդ թվում մոտ ժամանակներս ծրագրված երկկողմանի շփումները։
Բացի դրանից Պուտինն ու Էրդողանը հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են սիրիական խնդիրը, այդ թվում իրավիճակը Հալեպում։

Президент России Владимир Путин в ходе телефонного разговора с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом обсудили российско-турецкие отношения, включая предстоящие в ближайшее время двусторонние контакты на различных уровнях, говорится в сообщении пресс-служба Кремля.
Обсуждены актуальные вопросы российско-турецких отношений, включая предстоящие в ближайшее время двусторонние контакты на различных уровнях.
Кроме того, Путин и Эрдоган в телефонном разговоре обсудили сирийскую проблематику, в том числе ситуацию в Алеппо.