«Բատկիվշինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Տիմոշենկոն վստահեցնում է, թե Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպել է, սակայն ոչ թե զուգարանի մոտ, այլ առանձին սենյակում։ Այս մասին նա պատմել է «112 Ուկրաինա» հեռուստաալիքի եթերում։
«Գիտեք, ուղղակի ափսոսում եմ։ Ուզում եմ Ուկրաինան մեծ երկիր տեսնել, Ուկրաինայի քաղաքական գործիչներին՝ արժանապատիվ։ Չեմ ցանկանում, որպեսզի նման կեղծ աղբը վնասի մեր երկրի հեղինակությանը։ Անկասկած, սա կեղծիք է եւ դա անհնար է։ Եթե դա հնարավոր լիներ, կարծում եմ, ամբողջ աշխահը այսօր կփորձեր որսալ ԱՄՆ–ի նախագահին զուգարանի մոտ։ Ես ցավ եմ ապրում այս ամենից։ Հանդիպումը լիովին արժանապատիվ, ծրագրված ձեւով ընթացավ, դա աառանձին սենյակ էր, որտեղ կայանում էին ԱՄՆ–ի ազգային աղոթքի նախաճաշի միջոցառումները», – հայտարարել է Տիմոշենկոն։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ուկրաինայի նախկին վարչապետ Յուլյա Տիմոշենկոն հանդիպել է Դոնալդ Թրամփի հետ փետրվարի 2–ին Վաշինգտոնում կայացած ազգային աղոթքի նախաճաշի շրջանակներում։ «ВВС Ուկրաինայի» աղբյուրները հաղորդել են, թե հանդիպումը կարճ է տվել, Թրամփը միայն ասել է, թե «միայնակ չի թողնի Ուկրաինային»  Տիմոշենկոն, իբր, սպասել է Թրամփին զուգարանի մոտ, այնուհետեւ նրանց ուղեկցել են մի փոքրիկ գրասնեյակ։

Лидер «Батькивщины» Юлия Тимошенко уверяет, что с президентом США Дональдом Трампом встретилась, но не возле туалета, а в отдельной комнате. Об этом она рассказала в эфире на телеканале «112 Украина».
»Знаете, мне просто обидно. Я хочу видеть Украину великой, я хочу видеть политиков Украины достойными. Я не хочу, чтобы такой ложный хлам унижал авторитет нашего государства. Безусловно, это обман и это невозможно. Если бы кто угодно возле туалета мог встретиться с президентом США, я думаю, что там был бы весь мир сегодня и ловил бы президента у туалета. Мне больно просто от этого. Встреча проходила абсолютно достойно, планово, это отдельная комната, где проходили события молитвенного завтрака», - заявила Тимошенко.
Ранее сообщалось, что экс-премьер Юлия Тимошенко встретилась с президентом США Дональдом Трампом во время молитвенного завтрака, который прошел 2 февраля в Вашингтоне. Источники «ВВС Украина» среди американских советников Тимошенко сообщили о том, что встреча была короткой, Трамп сказал, что «не оставит Украину». Тимошенко якобы ждала президента США у туалета, затем их провели в небольшой офис.