Սերժ Սարգսյանի նախագահության 9 տարիների 95 տոկոսը Սեյրան Օհանյանը եղել է Սերժ Սարգսյանի կողքին, եղել է նրա թիմի առանցքային անդամներից մեկը եւ անհասկանալի է, թե գաղափարական ինչ տարաձայնություն է նրանց բաժանում: Այս մասին, Facebook-ում օնլայն ռեժիմով հարցուպատասխանի ժամանակ հայտարարել է «Ելք» դաշինքի ցուցակում երկրորդ հորիզոնականը զբաղեցնող, ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքին:
«Կողքից վերլուծելով, տպավորություն է, որ գործ ունենք երկու ընտանիքների կռվի հետ, ընդ որում նեղ ընտանիքի: Ես չեմ կարծում, որ ՀՀ-ում քաղաքական պրոցեսները պետք է ծառայեն նախկին ընկերների հարաբերությունների վատթարացման տրամաբանությանը: Նույնն էլ վարդան Օսկանյանի դեպքում է»,-ասաց Փաշինյանը:
«Ելք» դաշինքի թեկնածուն հիշեցրեց, որ իր քաղաքական կենսագրության ընթացքում, որպես ընդդիմադիր գործիչ, տեսել է ընդհատակ, բանտ, հետապնդումներ, բազմաթիվ քրեական ու վարչական գործեր. «Պարզվում է ես սխալ ճանապարհ եմ ընտրել, պետք է 2000-ական թվականներին տեղավորվեի իշխանական միջանցքներում, հետո ինչ-որ պաշտոններ ուզեի, վերցնեի, ծառայեի Ռոբերտ Քոչարյանին ու Սերժ Սարգսյանին: Հետո հարմար պահի հրաժարական տայի, կամ ինձ իմ ուզած պաշտոնին չնշանակեին, եւ ես գնայի դառնայի ընդդիմությո՞ւն»:

Сейран Оганян за 9 лет президентства Сержа Саргсяна практически на 95% был рядом с ним, он был одним из ключевых членов его команды и непонятно, какое идеологическое разногласие сейчас их разделяет. Об этом заявил 20 марта во время интернет-конференции в «Facebook» один из лидеров блока «Выход» Никол Пашинян.
«Складывается впечатление, что мы имеем дело с разборкой двух семей. Я не думаю, что политические процессы в Армении должны послужить логике ухудшения отношений между бывшими друзьями. То же самое касается и случая с Варданом Осканяном», - сказал Пашинян.
Кандидат в депутаты от блока «Выход» напомнил о том, что он, как оппозиционный деятель, подвергался преследованиям, видел тюрьму, многочисленные уголовные и административные дела. «Оказывается, я выбрал неправильную дорогу. В 2000-ых годах я должен был обосноваться во властных коридорах, добиться каких-либо должностей и служить Роберту Кочаряну и Сержу Саргсяну. Потом в удобный момент я подал бы в отставку и сразу же стал бы оппозиционером?», - задался вопросом Никол Пашинян.