Երեւանի Աջափնյակ շրջանի ընտրողները շատ վախեցած են։ Այս մասին մարտի 20-ին հայտարարել է «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունից պատգամավորի թեկնածու Արմեն Առաքելյանը։
Նրա խոսքով՝ միւնույն բանը կարելի է ասել նաեւ Դավիթաշեն վարչական շրջանի մասին։ «Բնակիչների 90 տոկոսը վախենում են նույնիսկ նախընտրական բրոշյուրներ վերցնել», -նկատել է Առաքելյանը։ Օրինակ՝ Արաբկիրում նման խնդիրներ գրեթե չկան, հավելել է պատգամավորը։
Լրագրողների հետ հանդիպման մեկ այլ մասնակից՝ «Ելք» դաշինքից պատգամավոր Սարգիս Լեւոնյանը, իր հերթին, նշել է, որ Հայաստանում ժողովուրդը շատ հիասթափված է քաղաքականությունից։ «Մեզ համար կարեւոր է հնարավորինս շատ ձայներ հավաքել, որպեսզի «Ելք» դաշինքը ներկայացվի Ազգային ժողովում», - հավելել է նա։

В ереванском административном районе Ачапняк избирателей сильно запугали. Об этом на встрече с журналистами 20 марта заявил кандидат в депутаты от партии «Свободные демократы» Армен Аракелян.
То же самое, по его словам, можно сказать об административном районе Давидашен. «90% жителей боятся брать даже предвыборные буклеты», - заметил Аракелян. К примеру, в Арабкире, одновременно добавил кандидат в депутаты, почти нет таких проблем.
Другой участник встречи с журналистами, кандидат в депутаты от блока «Выход» Саркис Левонян, в свою очередь, отметил, что народ в Армении очень разочарован в политике. «Для нас важно набрать как можно больше голосов, чтобы блок «Выход» был представлен в Национальном Собрании», - добавил он.