2017-ին Հայաստանում կավելացնեն աջակցությունը՝ երիտասարդներին աշխատանքի դասավորելու համար։
2017-ի մարտի 1-ի դրությամբ Հայաստանի զբաղվածության պետական գործակալության մարզային կենտրոններում գրանցվել է աշխատանք փնտրող 96․2 հազար մարդ, որոնցից 62․3 հազարը՝ կին։ Այս մասին NEWS.am–ին հայտնել են Գործակալության մամուլի ծառայությունից։
Կենտրոնների ջանքերով աշխատանքի է դասավորվել 1159 մարդ։ Մոտ 950 մարդ էլ ներառված է Պետական գործակալության ծրագրում։
Ոչ մրցունակ քաղաքացիներին աշխատանքի ընդունելու համար գործատուի համար նախատեսված միանվագ փոխհատուցման ծրագրում 2017-ի առաջին եռամսյակում 264 մարդ էր ներգրավվել։ Ծրագրի տեւողությունը 1 տարի է։ 751 մարդու փոխարեն 2017-ին այդ ծրագրում մտադիր են ներառել 4500 մարդու։ Իսկ աշխատանքային փորձ չունեցող երիտասարդների աջակցության ծրագրի մասնակիցների թիվը 477-ից կավելացնեն մինչեւ 1200։

YEREVAN. - Armenia will increase youth job placement support in 2017.
As of 1 March, 96,200 people of which 62,300 are women are registered in the regional centers of State Employment Agency (SEA) of Armenia, the press service of the agency informed Armenian News – NEWS.am.
Thanks to the efforts of the center, 1159 people have found jobs, nearly 950 people being involved in the SEA programs.
In the program of lump sum compensation to non-competitive employees, 264 people were involved in the 1st quarter of 2017. The program lasted for a year. Instead of 751 people, it is planned to involve 4500 people in this program in 2017, while the number of participants of support program to youth without experience will be increased from 477 to 1,200.