Մանչեսթերի մարզադաշտում ահաբեկչությունից հետո հիվանդանոց տեղափոխված մոտ 20 մարդ ծայրահեղ ծանր վիճակում է։ Այս մասին BBC-ի հետ հարցազրույցում հայտնել է Մեծ Մանչեսթեր կոմսության առողջապահության եւ սոցիալական զարգացման վարչության ղեկավար Ջոն Ռաուսը, հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Մենք գործ ունենք կենսապահովման վիրավոր օրգանների, կորցրած վերջույթների, օրգանզիմում հայտնված օտարածին մարմինների հետ, այսինքն այնպիսի հրեշավոր հետեւանքնրի հետ, ինչը սպասելի էր նման իրադարձությունից», - ասել է նա։ Ռաուսի խոսքով՝ տուժածները գտնվում են բժշկական անձնակազմի շուրջօրյա խնամքի ներքո։
Նա նաեւ հայտնել է, որ Մանչեսթերի հիվանդանոցներում բուժվում են ահաբեկչության հետեւանքով 64 տուժածներ, ներառյալ նրանք՝ ովքեր ողբերգության վայրից ինքնուրույն են հասել բժշկական հաստատություններ։

Около 20 человек, госпитализированных после теракта на стадионе в Манчестере, находятся в критическом состоянии. Об этом заявил в интервью BBC глава управления здравоохранения и социальной защиты графства Большой Манчестер Джон Раус, передает ТАСС
«Мы имеем дело с ранениями жизнеобеспечивающих органов, с потенциально утраченными конечностями, с (попавшими в организм) чужеродными объектами, то есть всеми теми чудовищными травмами, которые можно ожидать от того события, которое произошло», - информировал он. По словам Рауса, пострадавшим обеспечен круглосуточный уход со стороны медицинского персонала.
Он также сообщил, что на лечении в больницах Манчестера сейчас находятся 64 пострадавших в результате теракта, включая тех, кто самостоятельно добрался до медицинских учреждений с места трагедии.